Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 15:47
 
MHP’den Aşure Etkinliği
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl ve kadın kolları başkanlıkları tarafından aşure etkinliği düzenlendi.
Gündem Haberi
MHP’den Aşure Etkinliği

Parti il binasında gerçekleştirilen aşure etkinliğine MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı M. Ali Kaya, Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek, Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, Ülkü Ocakları Asena birimi İl İlçe Başkanları yönetim kurulu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte ilk olarak bir değerlendirme yapan MHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek; “Kerbela şehitlerini rahmetle anıyoruz. Birlik beraberlik içinde aşure gününüzü kutluyorum” dedi.

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, “Kerbela, İhanete boyun eğmeyen, hedeflerinden vazgeçmeyen, varlığını muhafaza etmek için pazarlığa heveslenmeyen, korkuya ve tehditlere teslim olmayan rahmani gönüllerin şirke batmış şeytani hesapları şaşkına çevirmesi, hezimete uğratmasıdır. Kerbela Hz. Hüseyin’dir. Kerbela Vakası’nı doğru okumak, bununla kalmayıp gerekli ders ve sonuçları dosdoğru çıkarmak İslam toplumlarının geleceği açısından acil ve mecburi bir ihtiyaçtır. Kerbela sabrın zaferi, mazlum iradenin nefesi, haklı davanın sancağıdır. Kerbela zulme boyun eğmeyen, adaletten ve doğruluktan ayrılmayan Hz. Hüseyin ve ehli Beyit'ten olan 70 den fazla insanın Kerbela’da şehit edildiği ve kahramanca duruşun adı olan Hz. Hüseyin’dir. Elbette Yezit ile su içmektense Hz. Hüseyin gibi susuz kalıp onurlu ve imanlı şekilde mücadele etmek, sonunda feryat figan da olsa temel tercimizdir. Hüseyni bakış adalettir, cesarettir, fazilettir, vefadır vicdandır, birlik ve beraberliğin kaynağı ve kaderidir" dedi.

Yapılan kısa değerlendirmelerin ardından, Aşure ikramı yapıldı. Aşure etkinliğine katılım yoğun oldu.

 

 

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: MHP’den, Aşure, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı