Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 18:02
 
“Milletin Sesine Kulak Veriyoruz”
AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, aday belirleme süreçlerinin titizlikle yapıldığını ifade ederek; “Bu seçimin önemine binaen aday adaylarımızı tespit ederken, milletimizin sesine kulak vermemiz gerekiyor. Milletimizin sesinden kulağımızı çekersek o zaman millet bize hesabını sorar dedik. Bu nedenle kamuoyu anketlerimizin karar verme konusundaki en önemli etkenimiz” dedi.
Video Haber Haberi
“Milletin Sesine Kulak Veriyoruz”

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’dan Gazetemiz Malatya Söz’e ziyaret gerçekleştirildi. Çalık ve ve beraberindeki partilileri Gazete yönetim kurulu üyelerinden Kemal Deniz ile M. Duran Özkan karşıladı. 

Ziyaret için ilk olarak değerlendirme yapan M. Duran Özkan; “AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık bizleri ziyaret ediyorlar. Kendilerine bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi Malatya siyasetinin tanıdığı renkli bir kişiliği. Göstermiş olduğu performanstan dolayı da yakından tanınan bir sima. Malatya siyaseti kendi cephesinden nasıl gelişiyor ve ne tür ön görüleri var onları alacağız” şeklinde konuştu.

 

 

“MALATYA’YI İLK SIRAYA TAŞIMAK HEDEFİMİZ “

Yerel seçimlerde tarih yazarak Malatya’yı en çok oy oranı ile Türkiye’ sıralamasında ilk sıraya taşımak istediklerini vurgulayan AK Parti Milletvekili Çalık; “Malatya Söz Gazetesi yönetimine ve çalışanlarına teşekkür eden Çalık; “Adil ve adaletli bir yayın anlayışı içerisinde Malatya ve Türkiye’yi bilgilendirme konusunda çok ciddi bir performans sergiliyorlar. İyi ve güzel bir ekiple çalışan bir gazetemiz. Bu seçim hayati öneme sahip. En önemli sebebi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi sonrası 24 Haziran’dan sonra genel seçimlerimiz yapıldı.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte meclis şekillendi. Şuan meclisimizde grubu bulunan 4 siyasi parti var. Şimdi yerel seçimler Cumhur Başkanlığı Hükümet Sistemini, Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’mizin elini güçlendirecek çok önemli bir seçim olacak. Bu seçimin önemine binaen aday adaylarımızı tespit ederken de, milletimizin sesine kulak vermemiz gerekiyor. Milletimizin sesinden kulağımızı çekersek o zaman millet bize hesabını sorar dedik. Bu seçimlerde kamuoyu anketlerimizin karar verme konusundaki en önemli etkenimizdi.  Bu vesileyle de Malatya’da yapılan kamuoyu araştırmaları neticesinde de büyükşehir belediye başkan adayımız olarak Selahattin Gürkan’ı genel merkezimiz, genel başkanımız ve üst kurulumuzun uygunluğuyla göstermiş vaziyetteyiz. İlçelerimizin belirlenme aşamasındayız inşallah ilçelerimiz içinde yine milletimizin hassasiyetlerini, dengelerini, değerlerini göz önünde bulundurularak kamuoyunda ismi kabul görmüş kıymetli arkadaşlarımızla aday olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Nasip olursa sizlere yerel seçimlerde tarih yazmak ve Türkiye’de en fazla oy alan il olmak istiyoruz.  AK Parti olarak her seçimde Malatya’dan almış olduğumuz destek Türkiye de ilk beş içerisindeydi, şimdi inşallah ilk üç değil Türkiye’nin birincisi olalım istiyoruz. Bu vesileyle de aday tespitlerinde çok büyük hassasiyetler gösteriyoruz. Temayül yoklamalarımız kamuoyu yoklamalarımız yüz yüze anketlerimiz telefonla anketlerimiz genel merkezdeki ilçe teşkilatımızın ve milletvekillerimizin kanaatleri üst kurul Cumhurbaşkanımızın, genel başkanımızın başkanlığındaki üst kurul kararı ve kanaati veriyor. İnşallah o karar ve kanaatler 14 Aralıkta kamuoyuyla paylaşılacak ve biz bir kez daha Allah izin verirse Malatya’da durmak yok yola devam diyeceğiz. Malatya’daki 11 ilçemizin yanına Hekimhan’ımızı ve Arguvan’ımızı da Allah nasip ederse izin verirse koyacağız. Büyükşehirde milletimizin teveccühüyle Allah nasip ederse alacağız” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Milletin, Sesine, Kulak, Veriyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı