Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 09:03
 
MİM-DER’den Kan Bağışına Destek
Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER) Kızılay’ın başlamış olduğu kan bağış kampanyasına destekte bulundu. Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği( MİM-DER) Başkanı Mustafa Kırteke, İran ve Irak’taki depremden dolayı kan bağışını bugün verdiklerini söyledi.
Yaşam Haberi
MİM-DER’den Kan Bağışına Destek

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği’nden (MİM-DER) Kızılay’ın kan bağışına destek verdi. İran ve Irak’taki deprem dolayısı ile kana ihtiyaç olduğunu düşündüklerini belirten Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği( MİM-DER) Başkanı Mustafa Kırteke, kan bağışının sosyal sorumluluk olduğunu belirtti.

“FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Kan bağışını dernek olarak verdiklerini aktaran Kırteke, “Öncelikle Kuzey Irak ve İran’da olan depremde ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara Allahtan acil şifalar diliyorum. Biz bu kan bağışını dernek olarak yapıyoruz. Kan bağışı her yıl yaptığımız bir sosyal faaliyettir. İnşallah sayımız her geçen yıl aratarak devam eder. Biz her yıl bunu yapıyoruz, geçen yıl da yapmıştık. Geçen yıl 80 ünite bu yıl ise, biraz daha fazla olmasını bekliyoruz. Arkadaşlar da sağ olsun gerekli duyarlılığı gösterip, kan bağışında bulunuyorlar. Biz inşaat müteahhitleri olarak buradayız ama dışarıdan gelen tanıdık arkadaşlar da oluyor. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında kan her zaman lazım ve bundan dolayı bu sosyal faaliyetlerimiz aralıklarla devam edecek” dedi.

“DEPREMİN ETKİSİ OLDU”

Kan bağışını bugün vermelerinde depremin de etkisi olduğunu vurgulayan Kırteke, şöyle devam etti: “Depremin mutlaka kan vermede etkisi oldu. Çünkü orada müdahale eden Türk Kızılay’ı olduğu için biz de bundan etkilenerek kan bağışını hemen bugüne aldık ve ihtiyaç olur düşüncesiyle kan bağışında bulunduk. Bu bir sosyal sorumluluktur. Sadece STK’lara mahsus değil, vatandaşların da bireysel olarak kan vermesini ve bu anlamada STK’ların da duyarlılık göstermesini dileriz. Bu kış aylarında kan ihtiyacı daha fazla olduğu için bu konulara biraz daha ilgi gösterilirse, ülkemiz açısından sağlıklı olacağını düşünüyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MİM-DER’den, Kan, Bağışına, Destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MİM-DER’den Kan Bağışına Destek
Yorumlar
Haber Yazılımı