Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 14:45
 
MOTAŞ Personeli Göreve Hazır
Yaklaşık bir haftadır devan eden Türk Silahlı kuvvetlerinin, Afrin’e yönelik “ Zeytin dalı” harekatına destek amaçlı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri (MOTAŞ) Genel Müdürlüğünde çalışan personeller gönüllü askerlik başvurusu yaptı.
Video Haber Haberi
MOTAŞ Personeli Göreve Hazır

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de YPG ve PKK başta olmak üzere terör unsurlarını bitirmek amacıyla gerçekleştirdiği “Zeytin Dalı” harekatına katılma için, yurdun her tarafından gönüllü askerlik başvurusu devam ediyor. Bu kapsamda Malatya’dan da başvurular sürüyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri (MOTAŞ) çalışanları da gönüllü askerlik için, asker alma komutanlığına geldi.  Askerlik başvurusundan önce personeller Kızılay’a kan bağışında bulundu. Burada personeller adına bir konuşma yapan MOTAŞ Genel Müdür Danışmanı Mehmet Hanifi Altuntaş, “Afrin’de mücadele eden Türk askerlerimize lazım olur düşüncesiyle kan bağışında bulunuyoruz. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Mehmetçiklerimize destek olalım, işleri çok zor Allah yardımcıları olsun” şeklinde konuştu. 

“HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”

MOTAŞ çalışanları, yaptıkları kan bağışından sonra, Askerlik Şubesine giderek,  gönüllü askerlik başvurusu yaptı. Burada da MOTAŞ personeli adına bir konuşma yapan personel Eyüp Aslan, “15 Temmuz’da FETÖ terör örgütüne karşı Malatya’da 2. Ordu güzergahına çıkan tüm yolları verilen emirler ile belediye otobüsleri ile kapattık. Yine Erhaç Askeri Havaalanına bomba yüklü uçakların kalkmasını engellemek için pistleri otobüslerle kapattık. Günlerce otobüslerin içinde yatıp kalktık ve bu hainlerin emellerine ulaşmaması için çok mücadele verdik. Bu gün de 15 Temmuz ruhu ile vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı örgütlenen terör grupları ve bunlara yandaşlık eden ülkelere karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin vereceği her türlü göreve hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Biz bu vatana göz dikenin gözünü oyarız” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: MOTAŞ, Personeli, Göreve, Hazır,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MOTAŞ Personeli Göreve Hazır
Yorumlar
Haber Yazılımı