Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 18:32
 
MTSO’da Gerilim Arttı
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) başkan adayı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, seçim listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na zamanında teslim edilmediğini ileri sürerek, bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Gündem Haberi
MTSO’da Gerilim Arttı

Malatya Ticaret Sanayi Odası seçimlerine sayılı günler kala, tansiyon üst seviyelere yükseldi. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin zamanında teslim edilmediğini iddia eden Başkan Adayı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, saat: 17.00’dan sonra seçim için müracaatların kabul edildiğini ileri sürdü.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Adayı Sadıkoğlu, “Bugün seçimde oy kullanacak üyelerimizin saat: 17.00’e kadar ücretlerini yatırma süresi vardı. Yasal olarak ücretini saat: 17.00’e kadar yatıramayanlar oy kullanamayacaklarından dolayı, belirtilen saatin dışında para alınması yasal bir durum değildir. Bizim arkadaşlarımızın içinde de bir sürü insan beklerken, burası kapandığı halde seçim tutanağını verip, en son kaç lira para aldıklarını, kimden para aldıklarını bize bilgi vermeleri lazım. Biz, seçime bu şekilde girdik. Seçim adil bir şekilde kazanılır. Seçim, insanların imkânlarını ve aidat borçlarını yatırtarak, bu odanın binasında yapılmaz. Bu seçim ile ilgili de saat: 17.00’de kapanmış ve tutanakları teslim edilen ve borçluların parasının yatıp yatmadığının net olması gereken bir ortamda, saat 18:30’u göstermesine rağmen, halen tutanak alamadık ve halen gizli kapılar arkasından ödemeler yapılıyor. Biz, bu seçimde sonuna kadar üyelerimizin hassasiyetine güveniyoruz. Birileri parasını yatırdı diye insanlar ona oy vermeyecek. Bunu da biliyoruz. Ama bu adaletsizliğin içerisinde kamuoyunun bilgilendirmesi için meclis üyeleri ile beraber burada bu tutanağı almadan gitmeyeceğiz. Seçim oy ile kazanılır oy ile kaybedilir. Ama kapalı kapılar ardında 5’ten sonra borç, aidat yatırılmıyor diyip yasaları tamamen hiçe sayanlara net bir mesaj vermek istiyorum. Kimse bu konuda haksızlığın karşısında susmasın. Mücadelemizde bize destek olsun. Malatya’nın kendi çiftlikleri gibi gördükleri yeri, bu tarz oyunlar ile alabileceklerini de düşünmesin. Ben üyelerimizin duyarlılığına güveniyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: MTSO’da, Gerilim, Arttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı