Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 12:00
 
Muhabirimizden Öğrencilere Bilgi Paylaşımı
Gazetemizin acar muhabirlerinden Onay Ozan, Hafize Özal mesleki ve kız teknik Anadolu lisesi gazetecilik bölümü öğrencilerine, gazetecilik mesleği hakkında bilgiler paylaştı.
Eğitim Haberi
Muhabirimizden Öğrencilere Bilgi Paylaşımı

Gazetemizin başarılı muhabirlerinden Onay Ozan, gazetecilik bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Hafize Özal mesleki ve kız teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine bilgi ve birikimini paylaşan Ozan, gazetecilik mesleğinin önemini anlattı.

11. Sınıf gazetecilik bölümü okuyan öğrencilerin meslekte dikkat edilmesi gereken noktaları tek tek anlatan Ozan, “Ben gazetecilik bölümünden mezun olmadım. Sizler gibi gazetecilik bölümü sıralarında oturmadım. Bu meslekle tanışmam tamamen tesadüf oldu ve 6 yıldır bu mesleği sürdürmekteyim. Meslekte kalıcı olmamın nedeni ise mesleğimi severek yapmamdan kaynaklandığını düşünüyorum. Sevmemdeki en büyük neden ise vatandaşların sorunlarını ve sorunlarını çözmek adına, bir şeyler yapmamdır. Onların sesi olduğum zaman, dertlerini yazarak dile getirdiğim zaman ve mutlu olduğum için bu mesleği çok seviyorum. Çalışmayı ve sürekli koşturmayı sevdiğim için bu mesleği seviyorum. Gazetecilik bir sevda işidir. Gazetecinin gecesi gündüzü yoktur. Sürekli alandasınız ve haber peşinde koşmaktasınız. Bunları göze alıp ben bu işi yaparım diyerek çalışırsanız eğer bu meslekte başarıya ulaşırsınız. Bu meslekte teknolojiye ayak uydurmalısınız ve ben öğrendim tamam dememelisiniz. Mutlaka öğreneceğiniz birçok şey karşınıza çıkacaktır. Şimdiden geleceğin meslektaşlarıma okul hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan bilgi paylaşımı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Muhabirimizden, Öğrencilere, Bilgi, Paylaşımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı