Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 13:04
 
Muhtardan örnek davranış
Çavuşoğlu mahallesi Muhtarı Mürteza Ede, muhtarlık için verilen maaşını ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayacağını söyledi.
Yaşam Haberi
Muhtardan örnek davranış

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesine Bağlı Çavuşoğlu Mahallesine 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte seçilen Mürteza Ede, seçim öncesi vaatlerinde bulunduğu sözleri tutmak amacı ile kollarını sıvadı. Ede ilk olarak vaatleri arasında yer alan, ihtiyaç sahibi öğrencilerin okuması amacıyla maaşını bağlayacağı sözünü yerine getirmeyi planlıyor.

Ede Mahallede tespit edeceği, ihtiyaç sahibi çocuklara eğitimlerine destek olmak amacı ile muhtarlıktan aldığı maaşını bağışlayacak. Konu ile ilgili gazetemize bir değerlendirme yapan Ede; "35 yıldır Çavuşoğlu Mahallesinde oturuyor ve esnaflık yapmaktayım. Daha önce Muhtarlık yapmış bulunmaktayım. Mahallemizin sorunlarını bizzat yaşayarak öğrenen biriyim. Öncellikle mahalle sakinlerime beni muhtar olarak seçtikleri için canı gönülden teşekkür ediyorum. Seçim Öncesi bazı vaatlerde bulunmuştuk ve bunu yazılı olarak mahalle sakinleri ile paylaşmıştık. Onlar bize güvendi bize bu görevi tevdi ettiler. Bende bu güvenlerini boşa çıkartmamak adına çalışma yapacağım. İlk çalışmamda ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteğinde bulunmak olacak. Onun için bir çalışma içerisine gireceğim maaşım tamamını tespit ettiğim öğrencilere bağışlayacağım. İlk olarak icraatlarımda eğitimi başa aldım, çünkü en önemli şey eğitimdir. Sonra ise sırayla Mahallemizin ihtiyaç sahibi aileleri belirlenecek, bunların yardım alabilmeleri için gerekli yerlere başvurular yapılarak, yardım almaları sağlanacak. Park ve bahçelerin temizliği ve güvenliği için çalışma içerisinde olacağım. Sosyal medya platformu kurarak bütün kamuoyu önünde  mahallemizin tanıtımı, sorunları ve çözüm önerileri tartışmayı planlıyorum. Muhtarlık binamız sürekli, azalarımızla birlikte açık tutularak kolay erişim sağlanacak. Mahalle sakinlerimizin zaman zaman yerel yöneticilerimizle bir araya gelmesi sağlama hedeflerimiz arasında. Çalışmayan gençlerimizle ilgili envanter oluşturulup gerekli Oda, kurum, derneklerle görüşmeler yapmayı da planlıyoruz. Birde en önemli gördüğüm konulardan birisi de Mahallemize bir taziye evinin yapılması. Bunun için gerekli girişimlerde bulunacağım" dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Muhtardan, örnek, davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı