Haber Detayı
18 Mart 2018 - Pazar 14:08
 
Muhtarlardan Kiraz’a Ziyaret
Akçadağ Muhtarlar Derneği, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, “Akçadağ Mahalle muhtarları derneği olarak ilimizde ve ilçemizde siyaset yapan memleket ve millet adına mücadele eden herkesle kol kola ele ele mücadele içerisindeyiz” dedi.
Video Haber Haberi
Muhtarlardan Kiraz’a Ziyaret

2017’in son aylarında yapılan kongre ile yeniden CHP il Başkanlığına seçilen Enver Kiraz’a, Akçadağlı Muhtarlardan hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.  Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, Kiraz’a başarılar diledi ve şu açıklamalara yer verdi; “Biraz gecikmeli olsa da bir ziyaret gerçekleştirdik. Akçadağ Mahalle muhtarları derneği olarak ilimizde ve ilçemizde siyaset yapan memleket ve millet adına mücadele eden herkesle kol kola ele ele mücadele içerisindeyiz. Doğru yapılan işlerde yanlarında iken, yanlış yapılan işlerde ise ikazlarımızı yapıyoruz. Siyasi hayatında ise kendilerine başarılar diliyorum. Ülkemizin ve Milletimizin Afrin’de, silahlı kuvvetlerimizin vermiş olduğu terör ile mücadele var. Bu mücadelede de göstermiş oldukları birlik ver beraberlikten dolayı tüm siyasi partilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

“MUHTARLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kiraz, “Muhtarlar derneğimize ve muhtarlarımıza bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlar her zaman kendi bölgelerinde en demokratik şekilde seçilen, demokrasinin en önemli unsuru olan ve herkesin aslında oy verdiği bir siyasi partiden çok farklı olarak seçilen ve kendi bölgelerinde hizmet verirken insanlardır. Biz, muhtarlık görevini vatandaşla hizmet noktaları arasında, bürokrasi arasında bir görev üslenmeye çalışan önemli bir pozisyon olarak değerlendiriyoruz. Muhtarlarımızın her söylediği bizim açımızdan önemli ve değerlidir. Biz, her zaman muhtarlarımızın özellikle görüşleri doğrultusunda hem siyasetimizi, hem de Malatya’ya bakış açımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda her zaman muhtarlarımızın emrinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

“TERÖRÜN KARŞISINDAYIZ”

Terörün bir insanlık suçu olduğunu ifade eden Kiraz, “Bir diğer nokta tabi ki şu. Gerçekten ülke uzun süredir terör belasıyla mücadele ediyor. Farklı terör örgütleri ile son dönemlerde ülkemiz karşı karşıya kaldı. Zaman zaman ifade ediyor ve hükümetin yapmış olduğu politikaları eleştiriyoruz ama şunu da çok net altını çizerek ifade ediyoruz. Terör nereden gelirse gelsin, kim tarafından yapılırsa yapılsın, terörün şusu, busu olmaz. Terör bir insanlık suçudur ve bütün insanlığa karşı işlenen bu suçlar bütün herkes tarafından aslında lanetlenmelidir. Terörle baş etmenin en önemli yollarından bir tanesi de Millet olarak birlikte hareket etmektir. Birlikte hareket etme durma noktasında üzerimize düşen her türlü desteği veren bir siyasi partiyiz. Bugün, Afrin’de de bir operasyon devam ediyor. Orada Şehitlerimiz de oldu, orada şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve orada göreve devam eden, güvenlik güçlerimize de başarılar diliyorum, Allah yardımcınız olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Muhtarlardan, Kiraz’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı