Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:45
 
Muhtarlardan Mehmetçiğe Tam Destek
Malatya’da muhtar derneklerinin başkanları ve muhtarlar, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’de yaptıkları ortak basın açıklaması ile ‘Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdiklerini açıkladılar.
Video Haber Haberi
Muhtarlardan Mehmetçiğe Tam Destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de YPG ve PKK başta olmak üzere terör unsurlarını bitirmek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı Harekatı’na bir destek de Malatyalı muhtarlardan geldi. Malatya’da ki muhtar derneklerinin başkanları ve muhtarlar Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’de yaptıkları ortak basın açıklaması ile operasyonu canı gönülden desteklediklerini duyurdu.

Muhtar dernekleri adına açıklama yapan Doğanşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Hatun,  Allah ordumuzun ve kahraman askerlerimizin yardımcısı olsun diyerek şu açıklamalara yer verdi, "Bazı zamanlar vardır ki bela gelir kapının önüne oturur. Sen korkup kapıyı açmadan içerde oturursan o belanın bir sonraki adımı kapıyı kırıp gelip evin ortasına oturmak olacaktır. Tabi ki savaşa hayır ama vatanımıza, milletimize, ulusal egemenliğimize dair bir tehlike başgösterdiğinde bütün dünya görmeli ve bilmelidir ki bu memleketin bütün çocukları Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeridir ve gitmeleri gereken her yere giderler. Allah ordumuzun ve kahraman askerlerimizin yardımcısı olsun. Kalbimiz onlarla. Bu millet var oldukça bu devlet yıkılmaz. Bütün dünya şunu bilmelidir. Türkiye Cumhuriyetinin bütün vatandaşları gibi biz muhtarlar da aziz vatanımızın bir karış toprağını kimseye vermeyeceğiz, gerekirse burada şehit olmayı göze alırız. Biz bugün cephede değilsek sadece bize ihtiyaç duyulmadığındandır. Bize ihtiyaç duyulduğu anda cephede olmak da dahil her şeyi yapacağımızın bilinmesi gerekmektedir. Bugün ise sadece Hazreti İbrahim’e su taşıyan karınca misali tarafımızın belli olmasını istedik” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Muhtarlardan, Mehmetçiğe, Tam, Destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı