Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 13:21
 
“Ne Yaparsanız Yapın Aşkla Yapın”
İnönü Üniversitesi Yapı Topluluğunun düzenlediği söyleşiye katılan Milano İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Selçuk Alaca, öğrencilere yaptığı konuşmada “Ne yaparsanız yapın işinizi sevmezseniz başarılı olamazsınız, mesleğinize aşk ile bağlıysanız, severseniz önünüzde ki engelleri bir bir aşarak zirveye tırmanırsınız” dedi.
Eğitim Haberi
“Ne Yaparsanız Yapın Aşkla Yapın”

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapılan ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerine kendi tecrübelerini de anlatan Alaca, “Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Malatya’da Milano, İstanbul’da ise By İstanbul markasıyla faaliyet gösteriyoruz. Bu iki markamızla şimdiye kadar 15 projeye imza atarak, 1000 dairenin üstünde de teslimat yaptık. Yeni projelerle faaliyetlerimize devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Alaca, “Sizler teknik olarak her şeye hakimsiniz. Hocalarınız her türlü bilgi yüklemesini yapıyor. Fakat en önemlisi sahadır. Sahada olmadığınız sürece eksiksiniz demektir. Öğrendiklerinizi uygulama aşamalarını görmeniz, tecrübe edinmeniz gerekir. Sahanın içindekileri rahat bırakmayın. Şantiyelere gelin bakın inceleyin. Proje uygulama aşamalarına bakın. Okul ve saha birbirini tamamlarsa başarılı olunur” dedi.

Konut üretenler olarak toplumun beklentilerine cevap vermek, yenilikleri hayata geçirmek zorunda olduklarını da ifade eden Mazhar Selçuk Alaca,         “Her geçen gün beklentiler artıyor. İnsan yaşamına direk değen bir iş yapıyoruz. Siz sektörünüzde ki yenilikleri takip etmezseniz ürettiğiniz konutları satamazsınız. Teknolojinin ve beklentinin hızla arttığı dünyada akıllı binalar, depreme dayanıklı konutlar gibi her türlü beklentiye cevap vermek zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Sektörde iki tip insan olduğunu, birisinin sadece para için çalıştığını yani toplumdan alacaklı diğerinin ise topluma güzel projeler sunarak onların yaşamlarına katma değer sağlamayı amaçladığından kendini borçlu htiğini anlatan Alaca, “Birilerinin sürekli almayı düşünür ve hayata geldiklerinden itibaren alacaklıdırlar. Doymazlar sürekli alırlar bir türlü doymazlar. Birde hayata borçlu olanlar vardır. Hayatın bize verdiği her özellik bizi biraz daha borçlandırıyor. Toplumdan sürekli almaya çalışmaktan ziyade biraz da toplumun hayatına katkı sağlayacak değer katacak bir şeyler vermek zorundasınız. Para bir yere kadardır, her şey değildir. Alacaklı olanlar hep para odaklı çalışırlar borçlu olanlar da topluma ne kadar iyi kaliteli bir şeyler yapmanın onların hayatlarına sağladıkları katma değerden mutlu olurlar. Bunun adı toplumsal sorumluluktur” şeklinde ifade etti. HABER MERKEZİ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ne, Yaparsanız, Yapın, Aşkla, Yapın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı