Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 14:56
 
Necatibey Ortaokulunda Ödül Heyecanı
Malatya Necatibey ortaokulundan mezun olan ve liseye geçiş sınavında Türkiye'de ve Malatya'da derece yapan öğrencilerine ödül verildi.
Video Haber Haberi
Necatibey Ortaokulunda Ödül Heyecanı

Liseye geçiş sınavı (LGS)'de Malatya'dan Türkiye birinciliği elde eden ve Malatya'da başarılı olan Necatibey Ortaokulu mezun öğrencilerine ödül verildi. Yeşilyurt ilçesi Çavuşoğlu mahallesinde bulunan okulda gerçekleştirilen etkinliğe okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve ödül alacak öğrenciler ile aileleri katıldı.

"GRUR DUYDUK"

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan okul müdürü Ali Akbaş; "Aramızdan yaklaşık 3 ay önce ayrılan ve çeşitli okullara yerleşen sevgili gençler. Yarınlarımızın umudu olan sevgili öğrenciler, cefakâr, vefakâr saygıdeğer veliler. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı hepinize ve hepimize hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Amacımız, canınızdan çok sevdiğiniz öğrencilerimizi okula gönderdikten sonra, evlatlarımız en iyi şekilde işlemek, yetiştirmek, en iyi okullara göndermek ve topluma en iyi şekilde kazandırmaktır. Bunun bilinci içerisindeyiz ve bu bilinçle çalışmaya devam ediyoruz. Değerli veliler, bildiğiniz gibi bundan 3 yıl önce okulumuz Malatya Yeşilyurt Bölgesinde sondan üçüncü sıradaydı. Ama bugün, Malatya'da gerçekten çok şanslıyız. En iyi kadrolarla bunu bugün ispatladılar, Türkiye birincisi ve ikincisi okulumuzdan çıktı. Onlar oklumuzu en iyi seviyeye çıkarttılar. Bundan dolayı bütün öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum ve onlarında büyük bir alkışı hak ettiklerine inanıyorum" dedi.

"ÇOCUKLARINIZIN HER ZAMAN YANINDA OLUN"

Konuşmasını bir kısmını da velilere ayıran Akbaş, onların her zaman yanında olun diyerek şunları söyledi; "Canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınız buraya gönderdikten sonra 'Hani nasılsa biz okula gönderdik, bundan sonrası Allah kerim' dememek lazım. Saldım çayıra, Mevla'm kayıra gibi olmamalıdır. Eğitimin yüzde 33'ü okul ve öğretmenler, yüzde 33'ü veliler, bana göre en önemli tarafı yüzde 33'üde çevredir yani arkadaş çevresi etkilemektedir. Bunun için çocuklarınızı okullara gönderirken mutlaka takiplerini yapın. Evet, öğretmenler üzerlerine düşeni yapıyor, en iyi şekilde çocuklarınızı yetiştirmeye çalışıyor ama veliler okulla irtibatını koparmamalı. Gerek arkadaş çevre boyutunda, gerekse okuldaki başarısı noktasında takibini yapmalıdır. Aslında töreni okulun açıldığı ilk gün yapmamız lazımdı ama öğrencilerimizi, gurur tablomuzu buraya çağırmayı uygun gördük. Valiliğimiz tarafından birinci olan öğrencimiz ödüllendirildi. Bizde öğrencilerimize karınca kararınca, okul aile birliği başkanımızın katkıları ve destekleriylede onları ödüllendirmeyi uygun gördük. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.  

 Yapılan konuşmaların ardından Mustafa Kılınçkaya, Meryem Büşra Meşe, Gökhan Sarıgül, Sibel Köroğlu, Refika Ahsen Güçlü, Rabia Özkan, Samet Özen, Yağmur Yüksel, Gülsu Çavuş isimli derece yapan öğrenciler, plaket ile ödüllendirildiler. Ayrıca Türkiye Birincisi Mustafa Kılınçkaya ile yine dereceye giren Meryem Büşra Meşe'de çeyrek alın hediye edildi. 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Necatibey, Ortaokulunda, Ödül, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı