Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 09:56
 
O Öğretmen Gözaltına Alındı
Sosyal medya üzerinden ‘Atatürk'e ve cumhuriyete hakaret’ ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan öğretmen gözaltına alındı. CHP Malatya İl Teşkilatı da önceki gün şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Asayiş Haberi
O Öğretmen Gözaltına Alındı

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, bir ilkokulda öğretmenlik yapan M.K'nın ‘Atatürk’e ve cumhuriyete’ sosyal medya üzerinden hakaret içeren paylaşımda bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.K’nin adresinde ele geçirilen bazı dijital materyallerin ise incelemeye alındığı kaydedildi. Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Teşkilatı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Malatya Şubesi’de önceki gün şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusunda bulunan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “Atatürk cumhuriyetimizin, ülkemizin kurucusu. Mustafa Kemal Atatürk'e laf etmek, dil uzatmak veya onun hakkında olumsuz sosyal paylaşım yapmak hiç kimsenin haddi değildir. Geleceğimizi yetiştiren, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan bu ülkenin yarınları için çocuklarımızı eğiten bir öğretmenin hiç haddi olmaması gerekir. Daha önce bu konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürüne Mayıs ayında bir bilgilendirme yapmıştık ve sonucunda her hangi bir işlem yapılmadığını gördük. Bunun da üzüntüsünü yaşadığımızı ifade ediyorum. Temel mesele şu; bu noktaya nasıl geldik? Bu Malatya'da örneklerden bir tanesi ama temel mesele; bu noktaya nasıl geldik? Bu devlet memuru bu cesareti nereden alıyor? Ülkenin kurucu unsuruna hakaret edebilecek bu cesareti, bu gücü, bu korkmadan paylaşımları yapma durumunu kimden, nereden alıyor?” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: O, Öğretmen, Gözaltına, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı