Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 13:34
 
Öğrenciler Yarın Son Gün!
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurtlarında barınmaya hak kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden yarın saat 23.59’a kadar taahhütname onayını gerçekleştirmeleri gerekiyor.
Eğitim Haberi
Öğrenciler Yarın Son Gün!

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarına kayıt işlemleri bugün (9 Eylül)’de sona erecek. KYK yurtlarında barınmaya hak kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden yarın saat 23.59’a kadar taahhütname onayını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin yurt kayıtlarını tamamlamaları için ilk kayıt ücretini ödemeleri ve e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yapmaları gerekiyor. Dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda bizzat giderek de kayıt işlemlerini tamamlayabiliyor.

İLK KAYIT ÜCRETİ

KYK yurtlarına yerleştirilen öğrencilerin 9 Eylül 2017 tarihine kadar Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini mutlaka ödemeleri gerekiyor. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer alıyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor. Süresi içerisinde ilk kayıt ücretini ödemeyen öğrencilerin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

TAAHHÜTNAME ONAYI ŞART

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrencilerin yurt kayıt işlemlerini 9 Eylül’de saat 23.59’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Bu tarihe kadar öğrenciler e-Devlet’e giriş yaparak YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yapabilecekler. İlk yerleştirme sonrası yerleşen öğrenciler 10 Eylül’den itibaren yurtlarda barınabilecekler.

YEDEK YERLEŞTİRME 11, 14 ve 18 EYLÜL'DE

KYK yurtları için yedek sırası bekleyen öğrenciler için ilk yedek yerleştirme 11 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 14 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme ise 18 Eylül’de gerçekleştirilecek. Yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara ve boşalan yerlere yerleştirme işlemleri de haftada iki kez yapılmaya devam edilecek.  

KREDİ/BURS BAŞVURULARI

Kredi/burs başvuruları; tüm üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ve yatay/dikey geçiş yapan öğrencilerin kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından alınacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öğrenciler, Yarın, Son, Gün!,
Yorumlar
Haber Yazılımı