Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 08:42
 
Öğrenciler YKS Kampında
Malatya Fen Lisesi 12.Sınıf öğrencilerinden toplam 58 öğrenci ve 20 öğretmen, Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavı için kampa girdi.
Eğitim Haberi
Öğrenciler YKS Kampında

Malatya Fen Lisesi’nde öğrenim gören toplam 58 öğrenci ve 20 öğretmen, Kalegöl Otel’de YKS sınavı için kampa çekildi. Bu kapsamda 20 öğretmen, toplamda 9 etütlük hazırlanan program ile öğrencilere yardımcı olacak. 5 gün sürecek kamp için açıklama yapan okul yönetimi, olumlu sonuçlar üzerine kamp çalışmasını geleneksel hale getirdiklerini, yeni düzenlemelerle geliştirdiklerini söyledi.

“GELENEKSEL HALE GETİRİLDİ”

Yapılacak olan kamp ile ilgili bilgi veren okul yönetimi, “Başarıları daha yükseklere taşımak adına bundan üç yıl önce YGS çalışma kampı düzenlenmeye başlandı. Görülen olumlu sonuçlar üzerine kamp çalışması geleneksel hale getirildi ve her yıl yeni düzenlemelerle geliştirildi. Bu yıl adı YKS çalışma kampı olan faaliyet 15 Ocak-20 Ocak 2018 tarihler arasında İnönü Üniversitesi Sosyal Tesisleri olan Kalegöl otelde düzenlenmektedir. 12. Sınıfa devam eden öğrencilerimiz her gün sabah saat 08.10 da başlayan akşam 21.00 de sonlandırılan 9 etüt gerçekleştirerek akademik eksiklerini büyük ölçüde tamamlamış olarak dönecekler. Kamp, okul yönetimi ve öğretmenlerin en küçük ayrıntıları dahi düşünerek planladıkları bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilerin sabah kalkma saatlerinden başlanarak çalışma alanları, yemek menüleri, kalacakları odalar, motivasyon çalışmaları, yatacakları saatler, cep telefonu ve internet kullanımı sınırlaması kısaca her şey düşünülmüş durumdadır.  Çalışmada öğrencilerimizin yoğun biçimde ders çalışmaları sayesinde hem birbiri için motivasyon artırıcı bir etken, hem de arkadaşlarıyla zaman geçirmeleri sağlanarak ders çalışmanın sıkıcılığının ortadan kaldırılması hedeflenmektedir” açıklamasını yaptı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Öğrenciler, YKS, Kampında,
Yorumlar
Haber Yazılımı