Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 15:27
 
Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik
Malatya Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Somuncu Baba İmam Hatip Ortaokulu, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle özel bir etkinlik düzenlediler. Öğrenciler, “Hayat Bayram Olsa” şarkısını işaret dilinde sundular.
Video Haber Haberi
Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Malatya Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Somuncu Baba İmam Hatip Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle dikkat çekici bir etkinlik yaptılar. Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Somuncu Baba İmam Hatip Ortaokulu, Let’s Share Our Values (Değerlerimizi Paylaşalım) Etwinning projesi kapsamında “Empati” konusuna dikkat çekebilmek için 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Akşemsettin İşitme Engelliler Ortaokulu’ndaydı. Engelli arkadaşlarını daha iyi anlamak için şarkıları işaret diliyle okuyan öğrenciler “Hayat Bayram Olsa” şarkısını işaret dilinde sundular. Öğrenciler, şarkıya işaret dilinde çalışırken empati yapmanın önemini daha iyi anlamış oldular.

Daha sonra okul öğrencileri İşitme engelli öğrenci arkadaşlarına kendi hazırlamış oldukları yeni yıl kartpostallarını ve çikolatalarını ikram ettiler.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Öğrencilerden, Anlamlı, Etkinlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı