Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 10:26
 
Öğrencilerden Vali Amcalarına Teşekkür
Malatya’yı bir haftadır etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle 03 Ocak 2019 Perşembe gününü tatil eden Malatya Valisi Aydın Baruş’a, öğrenciler sosyal medya üzerinden yoğun sevgi gösterilerinde bulundu.
Yaşam Haberi
Öğrencilerden Vali Amcalarına Teşekkür

Malatya’da soğuk kış günleri yüzünü gösterdi. Son bir haftadır Malatya’yı etkisi altın alan yoğun kar yağışı en çokta öğrencilere ve kartopu oynama hayali kuran çocuklara yaradı. Öğrenciler, 31 Aralık 2018 ve 3 Ocak 2019 günlerini eğitime birer gün ara veren Malatya Valisi Aydın Baruş’a, sosyal medya üzerinden yoğun sevgi gösterilerinde bulundu.

VALİ BARUŞ OKULLARI TATİL ETTİ

Akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle sosyal medya üzerinden okulların tatil ettiklerini duyuran Vali Aydın Baruş, “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 3 Ocak 2019 Perşembe günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir” dedi.

ÖĞRENCİLERİNDEN SEVGİ SELİ

Yoğun kar yağışı ile gözlerini Vali amcalarına çeviren öğrenciler, sosyal medya üzerinden tatil haberlerini duyduktan sonraki paylaşımlarından bazıları şöyle: “Kralsınız sayın Valim. Binlerce öğrenci size dua ediyor. Vali Bey amcacım neredeyse sizi sevmekten vazgeçiyordum geciktiniz bu sefer sanki biraz. Malatya sana gubban olsun. Bu benim valim şehrimin direği. Şu Malatya’ya gelmiş en güzel hediyesin cıktın geldin bir anda hiç gitme. Güneşi bıyığına nasıl sığdırdın çaldın gönlümüzü reisss. Parti kur oy verelim vali bey amca. Malatya Malatya olalı böyle vali görmedi” gibi paylaşımlarıyla Vali Baruş’a sevgilerini ilettiler.

VELİLERDEN BARUŞ’A TEŞEKKÜR

Bazı öğrenci velileri de Vali Baruş’a teşekkürlerini ileterek, “Sn.Valim bu kadar duayla sırtınız daha yere gelmez. Hayırlı olsun gençler. Kar'ın tadını çıkarın Çocuklar sizi çok seviyor sayın valim. Sayın Valim, oğlum akşamdan beri sizden gelecek müjdeli haberi bekliyordu. Çocukları mutlu eden kararınız için çok teşekkürler.”

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİDE BEKLEDİ

Vali Baruş’a Üniversite öğrencilerinden de yoğun mesaj vardı: “Üniversitelilere bişey yok mu şu sınavları da kar ve buzlanma nedeniyle biraz ileriye kaydırsak patanaja düşünüyoruz. Sayın valim yarın anatomi sınavımız var buradan üniversiteye gitmek biraz güç olacak yağış nedeni ile oraya da ufak dokunuşlar yapabilir misiniz?” diyerek, Vali Baruş’a seslendi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öğrencilerden, Vali, Amcalarına, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı