Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 12:05
 
Olumlu Tepkiler Alıyor
Yönetmenliğini Malatyalı Suat Ay’ın üstlendiği ‘Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı’ kurgu film projesi için toplumun her kesiminden olumlu mesajlar gelmeye devam ediyor.
Sanat Haberi
Olumlu Tepkiler Alıyor

Senaryo ve Yapımcılığını Abdulhakim Bölükbaşı’nın üstlendiği film projesi için 2019 yılında çalışma başlayacak. Malatya’nın tarihi merkezi Anadolu’yu Anayurt yapan kadim ilçesi Battalgazi Belediyesi, filmin projesine oldukça sıcak bakıyor. Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval “Malatya’nın dünyaya tanıtılmasında emeği geçecek herkese teşekkür ediyoruz. Malatya Kültür ve Tarih şehri, Arslantepe Höyüğü Sayın Başkanımızın da olağanüstü gayretleriyle UNESCO tarafından umut ediyoruz ki Kültürel Miras listesine alınacak. Böyle bir projenin içerisinde yer almak bizlere gurur verir” dedi.

Proje kapsamında AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile de bir araya gelerek proje hakkında bilgi sunan Bölükbaşı, yaklaşık 2 yıllık bir emeğin karşılığı olan projelerine destek sunduğu için teşekkür etti.

Senarist/Yapımcı Abdulhakim Bölükbaşı ise “Kent ekonomisine sinemanın tanıtım gücüyle turist çekmek ve şehrin ekonomisini canlandırmayı da hedeflediklerini belirterek “Uluslararası deneyimi olan çok kaliteli isimlerde uluslararası filmimizde yer olacak. Malatya içinde bulunduğu durum itibariyle Doğuyu Batıya, Batıyı Doğuya bağlayan nokta. Eski Roma’da bir söz vardır ‘Bütün Yollar Roma’ya çıkar’ diye biz de diyoruz ki ‘Bütün yollar Malatya’ya çıkar’ bu anlamda doğup büyüdüğümüz şehrin ve gerek ekonomisine gerekse tarihini iyi bilmeli ve bütün dünyaya bu eşsiz tarihi anlatmalıyız” dedi.

Bölükbaşı ayrıca projeye destek veren herkese teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Olumlu, Tepkiler, Alıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı