Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:19
 
“Önemli Görüşmeler Yaptık”
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık fuarına katılan Malatya Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yapılan bu fuarı değerlendirdi.
Video Haber Haberi
“Önemli Görüşmeler Yaptık”

Malatya Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, 1-4 Şubat tarihleri arasında İzmir’de yapılan 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık fuarını değerlendirdi. Akın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşme şansı bulduğunu söyledi.

“İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPTIK”

Malatya’yı temsilen bu fuara katıldıklarının altını çizen Akın, şunları söyledi: “1/4 Şubat tarihleri arasında yapılan 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık fuarında Malatya koyun ve keçi yetiştiricileri birliği ve TUDKIYEB yönetim kurulu üyesi olarak bizler de İzmir'de yapılan uluslararası bu fuara katıldık. Burada Malatya’mızı temsilen hem de TUDKIYEB yönetim kurulu adına katıldık.  Burada Tarım İş Forumu toplantısına katıldık.  İkili görüşmeler yaptık.  250 civarında firmanın katıldığı.  Burada 11 tane ülkenin Tarım Bakanlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba katıldığı bu fuarda Bizde önemli ikili görüşmeler yaptık.  Yurtdışında gelen tarım ve hayvancılık ile alakalı ilgili kurumlarla da görüşmeler yaptık.  Biz bu fuara giderken Malatya’mızdan götürdüğümüz kayısıyı da gerek yurt içinden gerek yurt dışından gelen oradaki misafirlere ikram ettik.  Burada bizim için en önemlisi şuydu. Koyun keçi yetiştiricilerimizin özellikle temel ihtiyaçları olan ve onuncu yılda da sembolik olarak hem Birlik katkılarıyla hem de sponsor katkılarıyla dağıttığımız makine ve ekipmanların taleplerinin artmasından dolayı, burada ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Yetiştiricilerimize hem ekonomik hem de sıkıntısız nasıl temin edilebilir, nasıl alınabilir, nasıl bunlara yardımcı olabiliriz görüşmeleri gerçekleştirdik ve Malatya’mıza döndük.”

“ETKİNLİKLERE DAVET ETTİK”

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler için birçok kişiyi etkinliklere davet ettiklerini ifade eden Akın, “Buradaki en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi yine özellikle Malatya'daki yapılacak tarım ve hayvancılık fuarı için orada ilgili kurum kuruluş ve firma temsilcilerine davetlerimizi ilettik.  Birlik başkanları ile yapılacak Nisandaki yapacağımız Malatya'daki etkinliklere davet ettik. Çünkü Malatya’nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli bir fuarlarından bir tanesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Başkanlığı var. Bizler de MATHAP başkanlığı olarak davetlerimizde oradaki bütün kurum ve kuruluşlara ilettik” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Önemli, Görüşmeler, Yaptık”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Önemli Görüşmeler Yaptık”
Yorumlar
Haber Yazılımı