Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 09:30
 
Öner, CHP İlçe Adaylığını Açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) kongre tarihinin yaklaşması ile DİSK Bölge eski Temsilcisi Bahattin Öner, CHP Battalgazi İlçe Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Gündem Haberi
Öner, CHP İlçe Adaylığını Açıkladı

DİSK Bölge eski Temsilcisi Bahattin Öner, CHP il binasında düzenlenen toplantıda Battalgazi İlçe kongresine adaylığını resmen açıkladı.

“ÇALIŞANLARIN SIKINTILARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM”

Parti binasında açıklama yapan Öner, “Basında çıktığı gibi yıllarca sendikal hareketin en önemli kurumu olan Disk'de Bölge temsilciliği / genel-iş sendikasında şube başkanlığı genel merkez genel disiplin kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuş bir kardeşinizim. Dolayısı ile ülkemizdeki çalışanların derdini, sıkıntılarını bizzat sahada yıllarını vermiş biri olarak çok iyi biliyorum. Şimdi de nasip olursa iki temel kavramla mücehhez olan Cumhuriyet Halk Partisinin yine çok önemli bir ismi olan Battalgazi ilçesinin ilçe başkanlığına aday oldum” dedi.

“DİNİ SİYASETLE AYRI TUTACAĞIM”

Dini, siyasetle ayrı tutacağını vurgulayan Öner şöyle devam etti: “Şunu hemen ifade edeyim ki, halkı olması gereken yere koyamayanlar, Cumhuriyeti de hak ettiği yere koyamazlar, konulmadığında ülkemizde olup bitenlerden çok açıkça görülmektedir. Gönül verdiğim fiili olmasa da bir şekilde içinde bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi gerek rejimin ve gerekse demokrasinin en önde gelen partisidir. Cumhuriyet Halk Partililerinin gerek cumhuriyet konumlarındaki samimiyeti, duruşu, tavrı herkesin ve her kesimin malumudur. Bu iki temel hususun istismarı, mensubu olduğum parti ve partiler açısından ahlaksız olarak addedilir. Basında özellikle Merhum Babamın da ismi geçtiği için söylüyorum dini değerleri siyasete alet etmemek nasihati ile yetiştirildim ne tevafuktur ki babamın bizlere yaptırdığı nasihat 944 yılında tefekkür tarihimizin en önemli ismi olan İmam-ı Maturidi diyanet ayrı siyaset ayrı diyerek mensur olduğu milletine yapmıştır. Yani Halkımızın ortak paydası olan din gibi bir kutsalı bana nasip olduğu takdirde siyasetle ayrı tutacağım zira dini siyasete alet edenlerin dine vermiş oldukları zarar ve ziyan net olarak ortadadır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öner,, CHP, İlçe, Adaylığını, Açıkladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öner, CHP İlçe Adaylığını Açıkladı
Yorumlar
Haber Yazılımı