Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 12:08
 
“Operasyonu Destekliyoruz”
Suriye'nin Afrin ilindeki terör örgütlerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği 'Zeytin Dalı' harekâtına bir destekte, Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) yönetiminden geldi. MATHAP Başkanı İhsan Akın, “Başta Afrin olmak üzere yapılan ve yapılacak olan tüm operasyonlara destek olduğumuzu bildirmek istiyoruz” dedi.
Video Haber Haberi
“Operasyonu Destekliyoruz”

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın terör unsurlarına yönelik başlatmış olduğu, “Zeytin Dalı” Harekatına tüm yurttan destekler gelmeye devam ediyor. Malatya’da birçok Sivil Toplum Kuruluşu, operasyona büyük destek verdiklerini açıklarken, bir destekte Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP)’dan geldi. MATHAP, yönetimi yaptığı bir basın açıklaması ile Türk askeri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız mesajını verdi.

“SÖZDE AYDINLARI KINIYORUZ”

Yönetim ve üyeler adına açıklama yapan MATHAP Başkanı İhsan Akın, “Dış güçlere maşalık, yardım ve yataklık yapanlar, açıklamaları ile destek veren sözde aydınlar sizleri kınıyoruz” diyerek şu açıklamalara yer verdi; “Platform üyelerimiz olan oda başkanları, birlik başkanları, dernek başkanları olarak toplanmamızın asıl amacı, Suriye sınırımızdaki başta Afrin olmak üzere yapılan ve yapılacak olan tüm operasyonlara destek olduğumuzu bildirmek ve her anlamda askerimizin, devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu bildirmek ve sonuna kadar destek olmaktır. 15 Temmuz hain FETÖ terör örgütü darbe girişimi ve sonrası dış güçlere maşalık, yardım ve yataklık yapanlar, açıklamaları ile destek veren sözde aydınlar, sizleri de kınıyoruz. Tüm Türkiye’miz de şehitlerimizin yetim ve öksüz kalan binlerce çocukları, söz konusu olduğu zaman neden mektup yazmadınız? Konu vatansa gerisi teferruattır. 40 bin üyemizle birlikte ülkemizin bekası için ne gerekiyorsa, malımızla ve canımızla yapmaya hazırız. Sayın Cumhurbaşkanımızın yürüttükleri bu zorlu mücadeleden dolayı yapılan harekatını gönülden destekliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de Haçlı, Siyonist zihniyetinin, bölme parçalama oyunlarını bozmak, birlik ve beraberliğimiz için devletimizin terör örgütleri ile yaptığı, yapacağı tüm mücadelelerin sonuna kadar arkasında ve yanındayız” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

Vatan için kanını döken şehitlere baş sağlığı dileyen Akın, “15 Temmuz öncesi ve sonrası şehit ve gazi olan tüm vatan evlatlarımızdan, Allah razı olsun. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Onlar hiçbir gelecek kaygısı gütmeden, dünyada en değerli olan canlarını vatanları için feda ettiler. Kaygı duyulması gereken tek şey, büyük ülkemizin bekası, bayrağımız, ezanımız, devletimiz, vazgeçilmez mukaddes vatanımız ve her yeri kanla sulanmış olan topraklarımızdır. Tüm terör örgütleri temizlenene kadar her türlü desteği sağlamak için şimdiye kadar ülkemizde, ilimizde, yurt dışında vatan toprakları bölünmesin diye mücadele eden, görevli olduğu alanda şehit olan, tüm kolluk kuvvetleri ve görevli olan tüm vatandaşlarımıza öncelikle yüce Allahtan rahmet, ailelerine ise sabırlar diliyorum” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Ömer Tut, tarafından, Vatanın bölünmez bütünlüğünün devamı, Birlik ve Beraberliğimizin devamı, çatışmalarda şehit düşen ve yaralanan askerlerimiz için,  Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Operasyonu, Destekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı