Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 08:59
 
Otobüsler Yolcu Al(A)mıyor!
Battalgazi ilçesinden şehir merkezine giden Özel Halk Otobüsleri özelikle sabah erken saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı vatandaşları almamaya başladı. Yaşanan sıkıntıda mağdur olan vatandaşlar ise büyük otobüs ya da trambüs istediklerini belirtti.
Yaşam Haberi
Otobüsler Yolcu Al(A)mıyor!

Okulların açılması ile birlikte daha da kalabalık olan Battalgazi Özel Halk Otobüsleri, artık vatandaşları taşıyamaz duruma geldi. Otobüslerin aşırı yoğunluktan dolayı duraktaki yolcuları alamadığını belirten vatandaşlar, sabahları işe ve okula yetişemediklerinden yakındı.

“BÜTÜN OTOBÜSLER DOLU GELİYOR”

Sabahları gelen bütün otobüslerin tıka basa dolu olduğunu belirten öğrenci ve çalışanlalar, “Sadece bir otobüs değil, gelen bütün otobüsler dolu geliyor. Battalgazi’den kalkıp gelen otobüsler Vaiz Pınar durağından itibaren yolcu alamıyor. Ya okula gecikiyoruz, ya da işe gecikiyoruz. Bazen şoförler ile kavga ediyoruz. Onlar da haklı otobüs dolu iken daha fazla almak istemiyor ama buna da bir çözüm bulmalılar. Otobüsler çok küçük. Eski otobüslerimiz en azında büyüktü. Daha önce hem Battalgazi hem hanımın çiftliği hem de özel transitler çalışıyordu yoğunluğu aza indiriyorlardı. Şimdi ise tek bir özel otobüs var o da küçük” dedi.

“YOLU TRAMBÜS TAŞIR BAŞKA ARAÇ TAŞIYAMAZ”

Vatandaşların artık çileden çıktığını ifade eden Celal Çoban, “Özellikle sabah 6-9 arası çok kalabalık oluyor. O saatlerde millet ya işe gidiyor ya da okula gidiyor. Ama sağ olsun bu küçük otobüslerden dolayı vatandaş bir yere gidemiyor. Otobüse binen de bin pişman oluyor. İçerisi çok kalabalık oluyor. Biz renk ayırımı yapmadan trambüs istiyoruz. Artık mavi ni, kırmızı mı, siyah mı, pembe mi orasını onlar düşünsün. Çünkü bu yolu trambüs taşır, başka araç taşıyamaz. Koskoca ilçeden şehir merkezine küçük otobüs vermişler. Gelen otobüs şoförü 5 dakika sonra diğer araç gelecek, ona binin diyor. 5 dakika sonra gelen araçta dolu geliyor” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Otobüsler, Yolcu, Al(A)mıyor!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Otobüsler Yolcu Al(A)mıyor!
Yorumlar
Haber Yazılımı