Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 17:54
 
Otobüsleri Öğrencileri LYS’ye Ücretsiz Taşıyacak
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, LYS’ye girecek öğrenciler, sınav günü Belediye otobüsleriyle ücretsiz taşınacaklar.
Yaşam Haberi
Otobüsleri Öğrencileri LYS’ye Ücretsiz Taşıyacak

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre, 10-11 ve 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan LYS sınavına girecek olan tüm öğrenciler, Sınava Giriş Belgesini göstererek Özel Halk Otobüsleri dışındaki Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecekler. Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından da LYS sınavı öncesi sınav yerlerine yakın noktalarda gürültüye neden olacak olumsuzlukların önlenmesi amacıyla denetimler sıklaştırıldı. Vatandaşlardan sınav günlerinde daha duyarlı olmaları, özellikle sınav yerlerine yakın bölgelerde öğrencilerin dikkatini dağıtacak şekilde gürültü yapmamaları istenirken yine sınav tarihleri ve saatlerinde öğrencilerin dikkatini dağıtacak inşaat, kazı ve benzeri çalışmalara izin verilmeyeceği bildirildi.
Bu uyarılara dikkat etmeyenler hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtilirken, vatandaşların ve öğrenci yakınlarının karşılaştıkları olumsuzlukları Büyükşehir Belediyesi Çağrı merkezi (444 51 44) üzerinden bildirmeleri halinde anında müdahale edileceği ifade edildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Otobüsleri, Öğrencileri, LYS’ye, Ücretsiz, Taşıyacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı