Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 10:24
 
Özal için anma programı
8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal vefatının 26. yıl dönümünde Malatya Valiliği ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinliklerle anılacak.
Gündem Haberi
Özal için anma programı

 

8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal vefatının 26. yıl dönümünde Malatya Valiliği ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinliklerle anılacak. 

 

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının 26.yıl dönümü nedeniyle 17 Nisan Çarşamba günü Malatya Valiliği ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi ev sahipliğinde Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri, Malatya ESOB,  Yeni Malatyaspor Kulubü ve MASTÖB’ün katılımlarıyla anma etkinlikleri düzenlenecek.

Özal’ın vefatının 26. Yıl dönümü kapsamında düzenlenecek anma etkinliklerine 18 Mayıs 2018 tarihinde kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitesi ev sahipliği yapacak.  Üniversitenin Battalgazi tarım Yerleşkesindeki 17 Nisan Çarşamba günü saat 09.30’da başlayacak ilk anma etkinliğinde Merhum Turgut Özal’ın Malatya’ya ziyaret programlarında çekilen fotoğraflardan oluşan sergi açılacak.

Üniversite bünyesinde kurulan Turgut Özal Müzesi’de anma etkinliği kapsamında katılımcılar tarafından ziyaret edilecek.

ESKİ BAKAN KAVAK ANLATACAK

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak olan anma programına konuşmacı olarak Özal ile birlikte ANAP kurucu üyeliği yapan, danışmanlık görevinde bulunan ve 55. Hükümet döneminde Devlet Bakanı olarak görev alan Cavit Kavak katılacak.

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ı anma etkinliklerinin kamuoyu ve STK’ların katılım ve katkısı ile daha geniş kapsamda düzenlenmesini amaçlayan Malatya Turgut Özal Üniversitesi,  bu yıl ki Mevlid-i Şerif ve yemek ikramı 17 Nisan Çarşamba günü saat 14.30’da Eskimalatya’da Silahtar Mustafapaşa Kervansaray’ında gerçekleştirilecek. Mevlid yemeği ikramı Battalgazi Belediyesi ile Malatya ESOB tarafından organize edilecek.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Özal’ı anma etkinliklerine tüm Malatyalıların davetli olduğunu bildirerek, “Özal ve Malatya bir biriyle bütünleşmiştir.  Üniversitemizin adını taşımasından dolayı büyük onur duyduğu 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ı vizyonuna ve hedeflerine yakışan bir şekilde anacağız. Malatyalıların; yaşamı, davranışları, alışkanlıkları, sevecenliği, hoşgörüsü ve geniş ufku ile Türk siyasi tarihinin değerlerinden birisi olan merhum Özal’ı anma etkinliklerinde ve adını taşıyan üniversitemizin her zaman yanında olacağına inancımız tamdır.  Bu vesile ile merhum Özal’ı bir kez daha rahmet ve şükranla anarken, Özal ismini üniversitemiz vasıtasıyla memleketi Malatya’da ölümsüzleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi iletiyoruz.” İfadelerini kaydetti.

 

Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı görevlerinde her yıl Malatya’yı ziyaret etmeye çalıştığı bilinen 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın vefatından yaklaşık 10 ay önce 25 Temmuz 1992 tarihinde memleketi Malatya’ya son kez gelişine ilişkin TRT1 Haber tarafından bir Video yayınlandı. (bülten)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özal, için, anma, programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı