Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 09:30
 
Parkmetre İcra Takibini Başlattı
Malatya’da faaliyet gösteren parkmetre şirketi kurum avukatı Umut Yalçın, alacakların fazlalaşması nedeniyle icra takiplerine başladıklarını kaydederek, borçlar ile ilgili şirketin işlem yapma noktasına geldiğini söyledi.
Video Haber Haberi
Parkmetre İcra Takibini Başlattı

Malatya’da faaliyet gösteren parkmetre şirketi, otopark ücretlerinde geriye dönük alacakları tahsil etmek için yasal işlem başlatacak. Restorantta açıklama yapan kurum avukatı Umut Yalçın, Malatyalıların bu işten mağdur olmamaları için hem icra masrafları, hem icra avukat masraf faizlerini ödemeden kurtulmaları için son fırsatları olduğunu dile getirdi.

“İŞLEM YAPMA NOKTASINA GELDİ”

Şirket hakkında açıklama yapan Yalçın, “Bizler şirket olarak bildiğiniz üzere Malatya Büyükşehirden almış olduğumuz ihale sonucunda Malatya’nın belirli bölgelerinde MU-AY Parkmetrenin çalıştırmış olduğu 100’e yakın Malatyalı parkmetre görevlisi ile birlikte faaliyet göstermekteler. Ancak bildiğiniz üzere basına ve sosyal medyaya yansıyacak şekilde MUAY Parkmetre hali hazırda bu devir daimi sürdürebilmek adına borçlar ile ilgili işlem yapma noktasına geldi. Bunun ile ilgili toplantılar ve basın açıklaması yapıyoruz” dedi.

“SON FIRSATLARI YAŞIYORLAR”

İcra takiplerine başlamış olduklarını belirten Yalçın, şöyle devam etti: “Son dönemlerde MU-AY Parkmetre’nin alacaklarının fazlalaşması ve sosyal medyadan dolaşan bazı haberler nedeni ile insanların ödemede imtina etmesi sebebi ile bu konuda gerekli bilgilendirmeleri yapmak üzere ihtarlara ve icra takiplerine başlamış durumdayız. Bu aşamadan sonra icra takipleri yaparak bu alacakların tahsili anlamında çalışılacak. Değerli Malatyalıların bu işten mağdur olmamaları için hem icra masrafları hem icra avukat masrafları faizlerini ödemeden kurtulmaları için aslında son fırsatları yaşıyorlar. Mümkünse bu konuda kendilerinin parkmetre görevlilerimize ya da ihtar çektikten sonra MU-AY Parkmetre’nin avukatlarına ödemelerini yaparak borçlarını kapatmaları gerektiğini düşünüyoruz.”

“İCRA TAKİP İŞLEMLERİ BAŞLATILDI”

Yalçın, uygulamanın yasal olmadığını iddia edenler için de, “Her ne kadar sosyal medyada bu işin yasal olmadığı iddia ediliyorsa da biliyorsunuz hali hazırda devam eden bir sözleşme nedeni ile de hak sahibi olan bir şirket var. Bu şirkette çalıştırmış olduğu personeller ile birlikte Malatya’nın belirli bölgelerinde otopark hizmeti veriyor. O yüzden sosyal medyadaki paylaşımlara ya da kulaktan dolma bilgilere aldanmadan borçlarını ödemeleri konusunda tavsiye de bulunuyorum. Aksi halde dediğimiz gibi şirket avukatları tarafından hali hazırda işlemler başlatıldı. Ödemeyenler hakkında da icra takip işlemleri başlatıldı. Bu yüzden kimsenin mağdur olmaması için herkesin üzerine düşmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“İHTAR GÖNDERİYORUZ”

Araçlarını değiştirenler için icra takibinde izlenecek yol ile ilgili de açıklama yapan Yalçın, şöyle konuştu: “Araçlar satılmışsa bizler tabii ki parkmetrenin belirli olduğu dönemler var. Yani hangi tarihlerde işlem yapılacağı ya da borcunu olduğuna dair belgeler var. Araç sahibi satışı belgeler de yeni aldığını bize belgeleyecek olursa biz eski sahibinde bunu tahsili yetine gidiyoruz.  Satış yaptığında kim, hangi dönemden sonra olmuşsa onun üzerinden takibe gidiyoruz. 1 ay önce hali hazırda elimizde oluyor zaten ihtar gönderiyoruz. Adam satış sözleşmesini gönderiyor. 9. ayda almış. 9. aydan sonraki borçları kendisine ait, 9. aydan önceki de eski sahibine ait olarak işlemler devam ediyor. Hepsini yeni sahibinden almıyoruz.”

“SARI BASIN KARTINA KESİLMEZ”

Yalçın, son olarak Sarı basın kart sahiplerine devamlı makbuz kestiklerini ile ilgili soruya da, “Normalde sarı basın kartı araçlara makbuz kesilmemesi gerekiyor. Bunun ile ilgili şöyle bir uygulama yapacağız. Basın ile ilgili daha önce Malatya Belediyesinin vermiş olduğu listeler var. Bu listelere göre abonelik yapılmış. Ancak bu listeler çok eskide kalmış. Birçok insan arabasını satmış farklı insanlar kullanıyor. Basındaki arkadaşlarımız bu haktan yararlanamıyorlar. Tekrar bu basın kartları ile ilgili bilgilendirecek. Ayrıntılı bir çalışma olacak. Parkmetre görevlilerin bu konuyu bilme ihtimalleri yok ne yazık ki. Daha önce gelen abonelik sistemine göre işlem yapıldığı için o abonelik siteminin dışındaki durumlara sistem izin vermiyor. Bunları sağlayıp basına gerekli kolaylığı sağlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Parkmetre, İcra, Takibini, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı