Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 08:32
 
“Parkmetre İstemiyoruz”
Yeni Hamam Mahallesi Cezmi Kartay Caddesi’nde bulunan esnaflar sokaklarının Parkmetre uygulamasına açılmasına tepki göstererek uygulamanın son bulmasını istedi. Esnaflar her gün bir parkmetre görevlisi ile kavga ettiklerini söyledi.
Gündem Haberi
“Parkmetre İstemiyoruz”

Uygulamaya konulduğundan beri tepki gören Parkmetre uygulaması, esnaflar ile belediyeleri karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Dar olan caddelerinin parkmetre uygulaması yüzünden daha da geçilmez olduğunu belirten Yeni Hamam Mahalle sakinleri, uygulamanın kaldırılmasını istiyor.

“HER YERİ OTOPARK OLARAK KULLANMAYA BAŞLADILAR”

Parkmetre uygulaması yüzünden görevliler ile kavga ettiklerini belirten esnaflar, “Bu cadde en işlek caddelerden biri. Zaten dar bir cadde vatandaşlar zor geçiyor. Bazen araçlarda geçmek zorunda kalıyor. Bir de bu parkmetre yüzünden vatandaşlar gelip araçlarını buraya park ediyor. Parkmetre görevlileri ile her zaman kavga ediyoruz.  Sabahtan akşama kadar araç burada kalıyor.  Bir ürün geldiği zaman biz kendi aracımızı buraya alamıyoruz. Parkmetre uygulamasıyla elde edilen paraları, otopark yatırımına dönüştürmek yerine, tüm cadde ve sokakları, her yeri otopark olarak kullanmaya başladılar” dedi.

“BİMER’E YAZDIK ÇÖZÜM BULAMADIK”

Cadde üzerinde esnaflık yapan Selim Akdemir ise, “Biz burada parkmetre uygulamasını istemiyoruz. Her gün biri ile kavga ediyoruz.  Daha bu sabah biri ile kavga ettik. Park edip 1 TL para alıyor. Adam arabasını buraya bırakıp gidip yukarıda kahvehane var, akşama kadar okey oynuyor.  Vatandaş da şikâyetçi aslında araba yan tarafa park ediyor. Vatandaş geçecek yer bulamadığı için onlar da şikâyetçi. BİMER’ e yazdık çözüm bulamadık” diye konuştu.

“TAMAM, DEDİ AMA …”

Defalarca şikâyet ettiklerini dile getiren Akdemir, şöyle devam etti: “Sayın Belediye Başkanı ve Milletvekili Mustafa Şahin’e de söyledik.  Yine de bir sonuç alamadık. Milletvekili Mustafa Şahin’e durumu izah ettik. Tamam dedi ama bir sonuç alamadık. Otoparkçılar ve Terminal müdürü o da geldi durumu izah ettik. Ne istersiniz dedi, kaldırım büyümesini mi istiyorsunuz, yoksa eski demirleri mi, geri istiyorsunuz dedi. Biz kaldırımın büyümesini istedik.  Onun da devamı gelmedi.” 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Parkmetre, İstemiyoruz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Parkmetre İstemiyoruz”
Yorumlar
Haber Yazılımı