Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 09:00
 
“Parti Babasının Malı Değil!”
Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan İlçe Başkanlığı 29 Kasım Çarşamba günü yapılacak olan İlçe kongresi öncesinde mevcut başkan Ulaş Çopur adaylığını açıkladı. Adaylık açıklamasında konuşan Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş isim vermeden parti için tartışmalara cevap verdi.
Gündem Haberi
“Parti Babasının Malı Değil!”

 Arguvan Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen kahvaltılı açıklaması ile adaylığını tekrar açıklayan Ulaş Çopur yaptığı konuşmada “28 Kasım 2015’de ilçe kongresi ile aldığım İlçe Başkanlığı görevini bugüne kadar layıkıyla yürütmeye çalıştım. Siyaset bana ne verecek düşüncesiyle değil, ben topluma ne vereceğim düşüncesiyle çalışmalarımızı sürdürdük. 2 yıl içerisinde partimizi bir adım ileriye taşımak için çalıştık. Ayrıştırıcı değil birleştirici olduk. Bugüne kadar yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevimi, sizlerin de desteğiyle yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte devam kararı aldık” dedi.

 “HAKARET EDENİ PARTİLİ GÖRMEYİZ”

İlçe Başkanı Ulaş Çopur “Bugün burada gerek sosyal medya üzerinden gerek farklı yollarla bizi karalama politikası güden farklı amaçları olan kişilerin söylemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben ve yönetimim delegelerimizi seçerken, üye sayımızın yüksek olduğu bölgelerde sandık kurup seçim yaptık. Üye sayımızın az olduğu bölgelerde ise partimizin etkinliklerine katılan, her türlü desteği sunan, fedakârlıkta bulunan üyelerimizi delege olarak belirledik. Üyelerimizin olmadığı yerde ise yine aynı düşünce ile delege ataması yaptık. Bahse konu olan 4 mahallemizde delege artımı ise Genel Merkezin yapmış olduğu düzenleme ile gerçekleşti. Burada herhangi bir usulsüz uygulama yapılmamıştır. Partimize küsenleri barıştırmak gibi bir söylem var; sevgili partililerimiz bana küsebilirsiniz, kırılabilirsiniz, ancak partimize küsemezsiniz, sırtınızı dönemezsiniz. Bu hiçbir partiliye yakışmaz. Bu anlayış ile hareket edeni partili göremeyiz. Zira geçtiğimiz referandum sürecinde geçmişte partimize hizmet veren ilçe başkanlarını, belediye başkanlarını, il ve ilçe meclis üyelerini, yöneticilerini arayıp davetlerde bulunduk. Katılanda oldu, katılmayanda oldu. Seçim komiteleri oluşturarak mahallelerimizde çalışmalar yaptık. Davetlerimize icabet eden herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. 

“PARTİ BABASININ MALI DEĞİL”

 Başkan Kızıldaş “Partimizi yıpratarak, karalayarak hep gündemde kalmak isteyen kişilerin tekrardan partiden nemalanmak istemesi ise hem düşündürdü hem de söyleyene değil söyletene bak dedirtti. Bu parti kimsenin babasının malı değil, partimizin oyunu nasıl arttırabiliriz diye çalışmamız gerekiyor” dedi.

 Kızıldaş “Partimizin etkinliklerine katılıp katılmadıkları da kongre öncesi delegelerimiz ve partililerimiz tarafından gözetilecektir. Partililik sürekliliği getirir. Kongreden kongreye partili olmak yetmiyor. Bizim partililerimiz kendilerine yapılan yanlışı ve hataları affederler ama partimize yanlış yapanları asla affetmezler” ifadelerini kullandı.

 Toplantıya, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, İl Başkan Yardımcısı Übeyit Öksüz, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, Belediye Meclis Üyesi Hurşit Kuşçu, Murat Yıldız,  muhtarlar, partililer ve çok sayıda delege katıldı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Parti, Babasının, Malı, Değil!”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Parti Babasının Malı Değil!”
Yorumlar
Haber Yazılımı