Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 13:23
 
Personele ‘Yazışma Kuralları’ Eğitimi
Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye çalışanlarına bilgi ve belge alış verişinin daha sağlıklı, hızlı ve güvenli bir biçimde yürütülmesi için resmi yazışma kuralları ve standart dosya planı konularını kapsayan ‘Resmi Yazışma Kuralları’ başlığı altında hizmet içi eğitim seminer verildi.
Eğitim Haberi
Personele ‘Yazışma Kuralları’ Eğitimi

Yeşilyurt Belediyesi Medeniyet ve Sanat Araştırmalar Merkezi toplantı salonunda iki ayrı toplantı şeklinde düzenlenen seminerde sunum yapan İnönü Üniversitesi Battalgazi MYO Yerel Yönetimler Öğretim Üyesi Cumali Aydoğan, yazışma kurallarının yanı sıra ilgili mevzuat ve prosedürler, resmi yazışma ortamları ve güvenlik, belgenin bölümleri ve belgenin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Hizmet içi eğitimler ile çalışanların bilgilerinin tazelendiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, kamu ve kurumlarla yapılan resmi yazışmalar, belgelerin yürürlükte bulunan kanun ve yönetmeliklere uygun olarak arşivlenmesi ve dosyalanmasıyla ilgili belediye personeline eğitim verildiğini söyledi. BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Personele, ‘Yazışma, Kuralları’, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı