Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 08:24
 
"Petshoplar Sevginin Anahtarı"
Petshop işyeri sahipleri, Petshopların önemine dikkat çekerekİ; "Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak, insanlar monoton bir yaşam sürmeye başladı. Ancak bu durum insanların duygusal yönüne ağır bir darbe vurdu. Çünkü insanlar sevgisiz bir yaşama doğru ilerliyor. Bu noktada petshoplar önemli bir yere sahip" ifadelerinde bulunuyorlar.
Yaşam Haberi

İnsanlar yapıları gereği sosyal varlıklardır bu sosyalliklerini hem insanlarla, hem de hayvanlarla vakit geçirerek tamamlar ve ayrıca yaşam sevincini bu döngüyle devam ettirir.  Bu noktada güvenilir ve hayvanlara hak eden değeri gerçekten gösteren petshoplar büyük vazife görmektedir.

Gelişen teknoloji ve yaşam koşullarına rağmen, insanlar ile hayvanlar arasındaki zaman değerlendirme anı artığı ifade edilirken, Petshop esnafı ise, çocuklara da hayvan sevgisinin aşılanması gerektiğini ifade ediyorlar.

"SERTİFİKA VERİLMELİ"

Emeksiz caddesi üzerinde Petshop işletmeciliği yapan Erkan Kaplan, Petshoplar da çalışan kişilerin deneyimli olmasına dikkat çekerek şunları söyledi;  “Petsoplar ev ve süs hayvanları satılan yer. Buralarda amaç hayvanların özgürlüğünü kısıtlamak olmamalı. Hayvanları tanıtmak, buradan hayvan satın alan kişilere hayvan sevgisini verebilmek, genç nesillere, çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmektir. Buralarda hayvanların özgür yasamı var mı, rahat ediyorlar mı, hapis hayatı mı yaşıyorlar, bunların önüne geçilmesi lazım. Modern satış merkezleri olmalı.  Petshopların da geliştirilip mükemmelliğe kavuşturulmasında yarar var. Hayvanlara rahat ortam sağlayarak onların satışını yapmalıyız. Bununla ilgili devletin denetim organları var, onlar gereken denetimleri yapıyorlar. Petshoplar da çalıştıran kişilerin hayvan bakimi, beslemesi nasıl olacak, hayvanların refahı nasıl olacak, hayvanlara hastalık halinde müdahale nasıl olacak bununla ilgili bir eğitimden geçirilip sertifika verilmesi lazım"  

"ÇOCUKLARA BU SEVGİYİ AŞILAYIN"

Hayvan sevgisinin çocuklara aşılanması gerektiğine dikkat çeken Kaplan;"Diğer tarafta Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak,  insanlar monoton bir yaşam sürmeye başladı. Ancak bu durum insanların duygusal yönüne ağır bir darbe vurdu. Çünkü insanlar sevgisiz bir yaşama doğru ilerliyor. Bu noktada petshoplar önemli bir yere sahip. İnsanlar buralarda aldıkları evcil havyalarla vakitlerinin geri kalanını geçiriyor ve sevgiyi tabiri caizse onlardan buluyor.Bu geleceğimiz için de önemli bir durum. Burada çocukları hayvan sevgisiyle tanıştırmamız lazım. Aksi takdirde bu hayat koşuşturmasında sevgiden yoksun bir gelecek bizi bekliyor olacak.Tabi çocukları hayvan sevgisiyle tanıştırırken belli noktalara dikkat etmemiz gerekmektedir. Gelişi güzel yerden hayvanları alarak hayvanlara zorbalık yapan yerlerin ekmeğine yağ sürmemek gerek. Hayvanlara gereken saygıyı, sevgiyi ve ilgili özeni gösteren petshoplardan hayvanları almak gerek. Bu sebeple hayvan sevgisi güvenilir petshoplarla aşılanır ve bu ilgiyi, sevgiyi hayvanları aldıktan sonrada devam ettirmek gerek. Çünkü hayvanlarımız da birer can sahibi, nasıl ki sevdiğimiz insanların üzülmesi için elimizden geleni yapıyorsak onlar içinde aynı şeyi yapmalıyız" dedi.

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: "Petshoplar, Sevginin, Anahtarı",
Yorumlar
Haber Yazılımı