Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 08:55
 
Projeler Yarışıyor
TÜBİTAK ve İnönü Üniversitesi organizasyonu ile 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışma programı düzenlendi. 12-14 Mart tarihleri arasında sürecek olan yarışmada, öğrenciler yaptıkları projeyi beğeniye sundu.
Video Haber Haberi
Projeler Yarışıyor

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa, İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, TÜBİTAK yetkilileri ve birçok ilden gelen lise öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Burada sergilenen, yaklaşık 100 proje içerisinden seçilecek olan 17 proje Ankara’da yarışmaya katılacak. Proje yarışması için düzenlenen açılış töreninde değerlendirmede bulunan İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, yapılan yarışma programı için şu değerlendirmelerde bulundu; “49. Liselerarası TÜBİTAK proje yarışmasında ilk 100 projeyi bugün burada ağırlıyoruz. 8 ilden 900’ ü aşkın proje katıldı bunlar içerinde jürimizin seçtiği ilk 100 proje bugün burada sergilenecek. Bunlar içerisinden 17 proje seçilecek bunlarda Türkiye genelinde yarışmaya katılacak ve bu 17 proje Ankara’da yarışacak. Bugün hem fen bilimlerinden hem tarihten hem matematikten, sosyal bilimlerden değerler eğitimi alanında olmak üzere 100 projenin açılışını 8 ilden gelen öğrencilerimiz, hocalarımızla birlikte yapacağız. Bu TÜBİTAK temsilcimiz Prof. Dr. İbrahim Türkmen hocamız ve yardımcısı Prof. Dr. Emin Çelebi hocamız her ikisinde teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm hocalarımıza 8 ilin il milli eğitim müdürlerine ilgili okul müdürlerine ve hocalarımıza danışman hocalarımıza ve başarılı öğrencilerimize teşekkür ediyor ve hepsini tebrik ediyorum. Bu 100 proje için hepsi binci olmuş projedir hepsi birbirinden değerli projedir ama içlerinden 17’ si de ayrıca tekrar seçilecek açılışımızın hayırlı olmasını ve öğrencilerimizin başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan açılış törenini ardından İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay ve beraberindekiler, stantları gezerek, hayatın her alanında faydalı olabilecek proje çalışmaları için bilgiler aldılar.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Projeler, Yarışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı