Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 10:31
 
PSAKD Malatya Şubesine ‘Ulutaş’ Şeçildi
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Malatya Şubesinin 6. Olağan kongresi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongre sonrasında Latife Ulutaş, PSAKD Malatya Şube Başkanlığına getirildi.
Video Haber Haberi
PSAKD Malatya Şubesine ‘Ulutaş’ Şeçildi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Malatya Şubesinin 6. Olağan kongresi tamamlandı. PSAKD Malatya şubesinde gerçekleştirilen kongreye, birçok Siyasi ve sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ile dernek üyeleri katılım sağladı. Kongrede ilk olarak konuşan PSAKD Malatya Eski dernek başkanı Mehmet Topal, PSAKD Malatya Şubesi olarak yaptıkları çalışmaları özetledi ve yeni göreve gelen arkadaşlarına başarı diledi.

Kongrede konuşan ve dernek başkanlığına tek aday olarak giden yeni şube Başkanı Latife Ulutaş ise şunları söyledi: “Pir Sultan Abdal kültür dernekleri olarak 30 yılı geride bıraktık. Elbette bizim tarihimiz 30 yılla sınırlı değildir. Küllerimizden meydana gelen derneğimiz, adını aldığı Pır sultan Abdal’dan, düşüncesini, davasını ve mücadelesini devralmıştır. Pır Sultan Abdal'ın kendisinden önce yaşamış ve asla zalime boyun eğmemiş, susmamış ve biat etmemiştir. Bu vesile ile başta Madımak ta ateşe semah duran yoldaşlarımız olmak üzere Maraş, Çorum, Erzincan, Dersim, Malatya katliamında yaşamını yitiren tüm canları saygıyla anıyorum. Sevgili canlar bu coğrafyamız tarih itibarı ile çok zulüm yaşadı yaşamaya da devam ediyor. Hal böyle iken bu zulme karşı hak ve hakikat mücadelesi verenlerde eksik olmadı. Bu nedenle tarih sadece zalimleri değil kahramanları yazdı. Sevgili arkadaşlar tüm bu değerler için "Gelin Canlar Bir Olalım” diyoruz. Derneğimize kültürümüze, inancımıza Pir sultan'ın felsefesine sahip çıkalım. Hep birlikte üretelim. Hep birlikte yönetelim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından yapılan kongre ile PSAKD Malatya Şube yönetimi, Latife Ulutaş (Başkan), Hatice Zengin, Süleyman Çelik, Kazım Bereket, Saime Tuncel, Zeynal Aksüt ve Şükrü Oğuz olarak belirlendi.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: PSAKD, Malatya, Şubesine, ‘Ulutaş’, Şeçildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
PSAKD Malatya Şubesine ‘Ulutaş’ Şeçildi
Yorumlar
Haber Yazılımı