Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 18:00
 
“PTT Şubemizi Geri İstiyoruz”
Hoca Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır, 8 ay önce mahallerinde hizmete açılan PTT şubesinin kapatılmasına tepki gösterdi. Ünalır, şubenin kapatılması nedeninin ‘ Mahalle sakinlerinin az olmasından değil de, PTT görevlilerinin işlerini yapmamasından kaynaklandığını’ iddia etti.
Yaşam Haberi
“PTT Şubemizi Geri İstiyoruz”

 Yeşilyurt İlçesine Bağlı Hoca Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır, mahallelerine bir PTT şubesi açtırmak için yoğun çaba harcadıklarını söylerken, şubenin yeniden faaliyete girmesini istedi. Ünalır, yaptığı değerlendirmede o bölgede en büyük nüfusu olan mahallenin kendi mahalleleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Ünalır, açıklamasında şunları söyledi; “Mahallemizde bulunan PTT şubemiz ne yazık ki kapatıldı. PTT’nin buraya getirilmesi noktasında çok büyük gayretler sarf ettik. El, ayak öptük ve 8 ay öncesinde getirdik, mahallemize açılmasına vesile olduk. Şube açıldığı zaman ithal bir memur geldi. Buraya verilen memur, sistemi bir türlü çalıştıramadı, 3 ay boyunca burada yattı. Fatura sayımız bu nedenle düştü. Genel müdürlük fatura sayımızı yeterli bulmayarak kurumu kapattı. Oysa bu mahalle Yeşiltepe’nin en büyük mahallesi. Kışın 10 bin, yazında 15 bin nüfusu olan bir mahalle. Buraya gelen memurlar her ne hikmetse, ‘sistem yok diğer postaneye gidin oradan yatırın, para yok’ diyerek oyaladılar. Tabi talimatı nerede aldı bilmiyorum. PTT Başmüdürümüze soruyorum, neden bunları takip etmedi de şimdi bizim karşımıza ‘fatura sayısı düşük diye çıkıyor?’ Hoca Ahmet Yesevi mahallemiz ile merkez postane arasında 3 km var. 20 TL’lik bir faturayı ödemek için 5 TL’de yol parası vereceğiz ki faturayı yatıralım. Bu arada ben Veli Ağbaba hariç tüm AK Parti Malatya Milletvekillerine ulaştım.  Cuma günü Öznur Çalık bana ‘ Genel Müdür ile konuştuk, şube kapatılmayacak’ diyerek müjdeli haber verdi. Oysaki o müjdeli haber bana kapatılmayacağı için değil de, kapatılacağı için verilmiş. Mahalle muhtarı olarak Seçimde ben hodri meydan diyorum. Gelin bakalım buradan nasıl oy alacaksınız, vatandaşa ne cevap vereceksiniz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “PTT, Şubemizi, Geri, İstiyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı