Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 17:36
 
Rektör Kızılay Öğrencilerle Buluştu
Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay İnönü Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Kızılay, toplantıda öğrencilerin sorunları dinledi.
Gündem Haberi
Rektör Kızılay Öğrencilerle Buluştu

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve İnönü Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin hem kendileri ile ilgili gelişmelerin ele alındığı hem de onlardan gelen dilek ve temennilerin dinlediği bir toplantı yapıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın konuşmasından sonra İnönü Üniversitesinde öğrenim gören 1174 uluslararası öğrencinin bir araya geldiği toplantıda sorun ve çözümler ele alındı. Dilek ve temennilerde konuşulduğu toplantı çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızlay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Rektör Danışmanı ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. İlhan Erdem, Malatya Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü Atilla Kölük, Öğrenci İşleri Dairesi ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi başkanları ile İnönü Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrenciler katıldı.

"ÜNİVERSİTEMİZ SAYGIN BİR YERE SAHİPTİR"

İlk defa 2010 yılında uluslararası öğrenci alımına başlamış olan İnönü Üniversitesinin bugün itibariyle ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinin her birinde uluslararası seviyeyi yakalayabilecek sayıya ulaştığını ifade den Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise konuşmasına şöyle devam etti: "İnönü Üniversitesi kurulduğu 1975 yılından beri ortaya koyduğu performans ve başarı grafiğiyle, eğitime ve bilime katkısıyla ülkemizin yüz akı üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversitemiz, ilk defa 2010 yılında uluslararası öğrenci alımına başlamış,bugün itibariyle ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinin her birinde uluslararası seviyeyi yakalayabilecek sayıya ulaşmıştır. Yakın çalışma arkadaşlarım sayılarla ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır.Bizim için sevindirici hususlardan biri de burada bölüm kazanan veya mezun olanlar, kendi ülkelerinden öğrencileri de buraya yönlendirmektedir. Üniversitemiz akademik alanda başarılı bir konumdadır. Ayrıca çok güzel bir kampüsümüz var. Üniversitemiz “Yeşil Kampüs” kategorisinde dünyadaki ilk 500 üniversite arasına girmiş bulunmaktadır. Öğrencinin her türlü ihtiyacının karşılanabildiği, huzurlu,güvenli bir ortamımız var. İmkanlarımızı artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sevgili öğrenciler, Sizlerin sorunlarınıza çözüm bulmak için gerek devlet kurumlarıyla gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli iletişim halindeyiz." dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Rektör, Kızılay, Öğrencilerle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı