Haber Detayı
09 Mayıs 2016 - Pazartesi 11:37
 
Resim Sergisi Adeta Büyüledi
Malatya Bilgi yurt koleji öğrencileri, bir yıl boyunca emek verdikleri resimleri sergiye sundu. Malatya Park Alış veriş ve yaşam merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte sergilenen resimler, ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi topladı.
Gündem Haberi
Resim Sergisi Adeta Büyüledi

Malatya’da sadece Bilgi yurt kolejli tarafından yapıldığı belirtilen ahşap üzerine yakma yöntemi ile yapılan resimler, MalatyaPark AVM de sergilenirken, yapılan resimler usta sanatçıların elinden çıkmış gibi ilgi odağı oldu.

 Resim ve sanat sergisi hakkında değerlendirmelerde bulunan kolej müdürü Celal Ünal sergiye ilişkin şunları söyledi: “Biz resmi görerek, gördüklerini yorumlayan öğrencinin, yapılan testler ve çalışmalarda başarılı olduklarını biliyoruz. Bu anlamda da okulumuzda 1 yıldan beri yürütülen faaliyetler öğrencilerimizin başarısına, başarı katmak adına düzenlenen çalışmalardır. Öğrencilerimiz sezon başından beri Dilek hocamızın eşliğinde resim derslerinde uygulamış oldukları el sanatlarını sergilediler.”

Kolejde görsel sanatlar öğretmenliği yapan ve öğrencilerin el emeği göz nuru çalışmalarında onlara yol gösteren ve destek olan Dilek Acı, Malatya’da ilk ve kendilerinin sergilediği “ahşap yakma” resimleri hakkında ise şu ifadelere yer verdi: “Çocuklarımızın yapmış olduğu resimlerde önce karakalem tekniğini uyguluyoruz, önce çiziyor ve daha sonra yakma ile tonlama yapıyoruz. Ahşap yakma makine sinin derecesini ayarlıyor, o dereceye göre tonlama olayını gerçekleştiriyoruz. Ortalama bir tabloyu iki gün içerisinde bitiriyoruz, istediğiniz ve hayal ettiğiniz her türlü resmi yapabilmekteyiz. Bu işlemi Malatya’da uygulayan şu an kimse yok sadece bizim okulumuz uygulamakta. Bu sistemi kullanan il biziz” dedi. Kolej öğrencilerinden Simge Bozan ise, “Bir yıl boyunca arkadaşlarımla beraber emek verdiğimiz bu eserleri, sergilemek beni onurlandırdı. Yaptığımız çalışmalar gerçekten emek isteyen işlerdi ve bunu başarmak bu ortamda bu anı yaşamam gerçekten çok güzel. Arkadaşlarıma ve öğretmenlerime verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Malatya, Bilgi, yurt, koleji, öğrencileri, bir, yıl, boyunca, emek, verdikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı