Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 15:49
 
Saadet Partisinden Kan Bağışı
Saadet Partisi İl ve ilçe teşkilatları tarafından, Afrin’de teröristlerle mücadele eden, Mehmetçiklere destek amaçlı kan bağışı yapıldı.
Video Haber Haberi
Saadet Partisinden Kan Bağışı

Türk Silahlı Kuvvetlerin, terör unsurlarına yönelik yürüttüğü, “Zeytin Dalı” harekatına destek amaçlı olarak, Saadet Partisi Malatya il ve ilçe teşkilatlarından kan verme desteği geldi. Parti üyeleri,Eski Belediye meydanında buluna,  Kızılay kan bağışı otobüsüne gelerek kan bağışında bulundular. 

“ABD TÜRKİYE’NİN ORTAĞI DEĞİL, DÜŞMANIDIR”

Kan bağışında bulunduktan sonra bir değerlendirme yapan, Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, ABD’yi gündemine alarak şu açıklamalara yer verdi; “Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Mehmet Kaya Asiltürk: “Malatya Saadet Partisi teşkilatı olarak Battalgazi ilçe ve Yeşilyurt ilçe teşkilatımızla birlikle da Mehmetçiğimizin Afrin'de yapmış olduğu operasyona katkı olması amacıyla kan bağışı kampanyası yaptık. Bugün mazereti olan kardeşlerimiz 5 gün içerisinde değişik günlerde gelerek bu kampanyaya destek verecek.  Biliyorsunuz Türkiye gerçekten dost bildiği,  müttefik bildiği, stratejik ortak bildiği ülkeler tarafından maşa olarak kullanılan belli güçlerle sıkıştırılmak ve daraltmak istenirken bu operasyonla inşallah Türkiye'nin ileriki yıllarda düşman olarak ya da tehdit olarak gördüğü unsurların bertaraf edilmesi için yapılan bir operasyonda  bizim de karınca kararınca bir katkımız olsun istedik ben özellikle bizi dinleyen insanlardan artık Amerika Birleşik Devletleri'nin gerçek yüzünü görmelerini istiyoruz. 1960 İhtilali'nin arkasında ABD vardır, 1980 ihtilali arkasında ABD vardır, 28 Şubat'ın arkasında ABD vardır son 15 Temmuz girişiminin arkasında da ABD vardır ve bugün artık alenen ortaya çıkmıştır ki PYD, PKK ve YPG’ nin de arkasında ABD vardır. ABD yani Amerika Birleşik Devletleri Türkiye'nin stratejik ortak değil, düşmanıdır. Artık tüm Türkiye halkı düşmanı kim olduğunu açık açık görmeli bundan sonra da ona göre tedbir alınmalıdır diyorum. ben kardeşlerimin yapmış olduğu bu katkıdan dolayı hepsine teşekkür ediyorum”

“OPERASYONUN ARKASINDAYIZ”

Saadet Partisi olarak, terör unsurlarının temizlenmesi noktasında, yapılan operasyona destek verdiklerini açıklayan Asiltürk, şunları kaydetti;  “Bir Saadet Partisi olarak Genel Başkanımıza söyledik gerçekten Türkiye'de bugün yaşayan insanların yani 83 milyonun yüzde 90’ ı bu operasyonun arkasındadır. Hükümet ve Cumhurbaşkanı bu desteği kaybetmeme yönünde açıklamalarda bulunmalıdır. Biz ülkemizin menfaati çıkarı olduğunda her şeyi geri tarafında bırakırız ve inşallah operasyonda en kısa zamanda sonuçlanır ve Türkiye bu önümüzdeki yıllarda kendini tehdit edecek unsurlardan kurtulacak bir operasyon neticesine ulaşır diye ümit ediyoruz”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Saadet, Partisinden, Kan, Bağışı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı