Haber Detayı
31 Mayıs 2017 - Çarşamba 13:59
 
Sağlık Alanında Yetkili Sendika Sağlık-Sen Oldu
Malatya’da sağlık ve sosyal hizmet kolunda yetkili sendika yeniden Malatya Sağlık-Sen Şubesi oldu.
Sağlık Haberi
Sağlık Alanında Yetkili Sendika Sağlık-Sen Oldu

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, 15 Mayıs 2017 tarihi itibarı ile yapılan Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolunda sendikalı üye tespit tutanağının Malatya’da belirlendiğini kaydetti.
Bingöl, “Malatya'daki sağlık kurumlarından İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, İl ve İlçe Merkezindeki tüm Kamu Hastanelerin, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Adli Tıp Kurumu Başkanlığında yetkiyi Sağlık-Sen almıştır. Malatya Sağlık-Sen Yönetim Kurulu, İlçe ve İşyeri Temsilcileri ve Sendikamıza gönül veren kardeşlerimizin katkısıyla, İl genelinde tüm kurum ve kuruluşlarda yetki yine emin ellerdedir” ifadelerine yer verdi.
Düzenli olarak her yıl üye sayılarını arttırdıklarını belirten Bingöl, Malatya Sağlık-Sen’e bu yılda 170 yeni üye kaydının yapıldığını belirtti. Bu başarıya emeği olan ilçe ve işyeri temsilcilerine teşekkür eden Bingöl, “Bu süreçte bize güven duyarak üyelikleri ile destek olan tüm üye arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor verdikleri yetkiyle sonuna kadar haklı davamızda mücadele etmeye, üyelerimizin sosyal haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Sendikamız sürekli çalışanın yanında oldu, yanında olmaya devam edecektir. Üyemiz olsun veya olmasın Tüm çalışan kardeşlerimizin haklı davalarında haklarını savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Sağlık, Alanında, Yetkili, Sendika, Sağlık-Sen, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı