Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 08:44
 
“Sağlıkta İleri Durumdayız”
Sağlık turizmi kapsamında yurt dışından gelen hastaları tedavi eden Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi, ortaya koyduğu başarılarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Türkiye'ye sağlık amacıyla gelen 63 yabancı ziyaretçiden 45’i, tedavi için Malatya’yı tercih etti.
Sağlık Haberi
“Sağlıkta İleri Durumdayız”

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi, sadece Karaciğer Nakli ile değil, son dönemlerde özellikle Ortopedik ameliyatlarla da yurt dışından birçok hastayı, misafir etmeye devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Ortopedi Uzmanı Operatör Dr. Caner Cengiz Turan ve Medicenter Sağlık Turizm Şirketi Sorumlusu Ebru Turan ile yaptığı açıklama ile Malatya'yı Yurt dışında tanıtmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti.

“YURT DIŞINDA MALATYA İYİ BİLİNİYOR”

Sağlık Turizm Şirketi Sorumlusu Ebru Turan, Sağlık turizminde Malatya’da ki gelişmeleri aktararak, şunları söyledi: “Malatya son yıllarda sağlık turizmi konusunda adından söz ettirmektedir. Burada hasta memnuniyeti bizim için ön plandadır. Hastaya tedavisi için birçok ülke ile görüşerek seçenekler sunmaktayız. Hastanın vermiş olduğu karara göre aracılık edip sağlık hizmetini sunmaktayız. Bu tedavi hizmetlerinin büyük çoğunluğu Türkiye’de yapılmaktadır. Şu ana kadar yaklaşık 63 hastanın tedavisini Türkiye’de yapmış olup bu hastaların 45’ inin tedavisini Malatya’da gerçekleştirmişiz. Malatya şehri artık Gürcistan‘da bilinmekte ve bu da bize ayrı bir gurur vermektedir" dedi.

“HERKES SAHİP ÇIKMALI”

Turgut Özal Tıp Merkezi olarak sağlık sektöründe iyi bir noktada olduklarının altını çizen Op. Dr. Caner Cengiz Turan ise, “Bizler Medicenter Sağlık Turizm şirketi olarak Malatya'nın tanıtımını yapmaktayız.. Malatya Kayısının haricinde alternatif ekonomik girdiye de ihtiyaç duymakta bu anlamda Malatya'yı Sağlım Turizminde tanıtma açısından herkesin duyarlı olması gerekmektedir. Hastalar İstanbul, İzmir, Ankara gibi isim yapmış şehirler yerine Malatya'yı seçiyorlarsa Malatya'nın reklamını daha iyi yaparak Sağlık Turizminde bizde varız diyebilmeliyiz. Bu anlamda hepimizin üzerine görevler düşüyor. Elimizi taşın altına sokmamız gerekmektedir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Sağlıkta, İleri, Durumdayız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı