Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 15:05
 
Şahin’in Ziyaretleri Sürüyor
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Miraç Kültür Merkezi'ni ziyaret ederek, dernek başkanı Sıddık Taş ve dernek gönüllüleri ile bir araya geldi.
Yaşam Haberi
Şahin’in Ziyaretleri Sürüyor

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya’daki ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Şahin ve beraberindeki heyet, Miraç Kültür Merkezi'ni ziyaret etti. Miraç Kültür Merkezi Dernek Başkanı Sıddık Taş, Milletvekili Şahin'in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“MALATYA’NIN DOKUSU SAĞLAM”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise sivil toplum örgütlerinin öneminden bahsederek; "Malatya dokusu sağlam olan, kumaşı sağlam dokunmuş olan ender illerimizden bir tanesi. Bu bölgede geçmiş dönemlerde, her dönem için dik durmasını bilen onurlu ve omurgalı bir yapının varlığını, sizin gibi sivil toplum örgütlerimize borçluyuz" dedi. 

 “DERNEKLER DENETİME TABİDİR”

Vakıf ve derneklerin yasaların denetimine tabi olduklarını da dile getiren Şahin, 15 Temmuz sürecindeki tutumlarından dolayı vakıf ve cemaatleri tebrik ederek; "FETÖ denilen bir alçak terör örgütünün yapılanması vardı. Buda 15 Temmuz ile en son zirve yaptı. Hem rabbimizin yardımı inayeti ile hem de Türkiye'deki siz ve size benzer değerli vatanını, milletini seven duyarlı olan kesimlerin gayretleri ile onların ellerinde tankları, topları, helikopterleri, uçakları olmasına rağmen rabbim bizleri muzaffer eyledi. Ama o gibi alçaklığa bu ülkede bir daha rastlanmayacağı kanaatindeyim. Önce niyetlerini çok farklı gösterdiler daha sonra asıl niyetlerinin ne olduğunu iyi kötü tahmin ettiler. Ama ben 70'li yıllardan itibaren iyi kötü fark ettik tanıdık. Ama bir gün olsun onlara karşı birçok arkadaşlarımız sizler gibi mücadele eden arkadaşlarımız onlara hiç bir zaman itibar etmediler. Özellikle Anadolu'nun köyünden gelip imkansızlıklar içerisinde mecburiyetten dolayı onlara destek veren bazı insanlar olmuşsa da bugün o kesiminde büyük bir kahir ekseriyetinin yanlıştan döndüklerini biliyoruz. Onların içerisinde onların omurgasını oluşturmaya çalışan kesimlerinde kesinlikle şuanda devletin adli mercileri gereken soruşturması, yargılaması ne ise sonuna kadar arkalarındayız. Gönül ister ki gerçekten o okyanus ötesinde ki bunağında dahil olmuş olduğu en azından bunun temel taşlarını oluşturan bu alçakların en ağır cezayı hak ettiklerini düşünüyorum. İdam olmaları lazım ama şuanda idamın ötesinde üç beş kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılıyorlar. Eminim buna tevessül edenlerin akıbetinin ne olduğunu bugün en iyi bir şekilde gördük görmeye devam edeceğiz" dedi. 

“VATANDAŞ VE DEVLET BİLİYOR”

Şahin, sözlerinin devamında bu tür dernek ve cemaatlerin FETÖ benzeri yapılar ile bir gösterilmesin de tepki göstererek; "Bunlara benzerlik addettiğini iddia eden bazı onların özellikle kırıntılarının şuanda maalesef Türkiye'nin bütün sahasında özellikle baykuşlar gibi ötmeye başladıklarını görüyoruz. Bu sivil toplum örgütlerimizi de FETÖ benzeri olduğundan hareketle bir söylem geliştirmeye çalışıyorlar.  Bu söylemlerini biz 1980 sonrasında, 1997 yılı 27 Şubat sonrasında da zaten aynı senaryoyu söyleyenler bunlardı. Kendilerinden başkasının buralarda güçlü bir şekilde varlık sürdürmelerine asla kabul etmiyorlar ama şuanda vatandaşımızda, devlette bunu çok iyi biliyor" dedi.

“DUALARIMIZ MEHMETÇİĞİMİZLE”

‘Zeytin Dalı’ Harekatına da değinen Milletvekili Mustafa Şahin; "Hatay'dan Irak sınırına kadar bir koridoru bu PKK ve PYD/YPG Terör Örgütüne Akdeniz'i açmak için oluşturulmaya çalışılan o güzergahtaki yapılanmayı yine siz ve size benzer bir çok arkadaşlarımızın duası ve desteği ile Mehmetçiğimizin orada muzaffer olması için gece gündüz tüm dualarımız onlarla. O bölge açısından çok stratejik olan Burseya  denilen bir bölgeyi oradaki sivil vatandaşlarımıza bir zararın verilmemesi için özel bir günün beklendiğini biliyoruz. O imkanlar oluşur oluşmaz Türk Ordusu karşısında ki bir avuç çapulcu yer ile yeksan oldu. 7 yüze yakın oradaki teröristler gebertildi. Ne olursa olsun hak ettikleri cezayı buldular. Bizim orada hiç bir zaman için istilacı bir mantıkla bulunmadığımızı biliyoruz. İster Selçuklular döneminde olsun ister Osmanlı döneminde olsun gitmiş olduğumuz yerlerde istila amaçlı gitmemişiz, orada huzurun, adaletin, insan haklarının, özgürlüklerinin orada yaşayan insanların yaşam standartlarının yükselmesi için bu mücadele veriliyorsa bugünde bu amaçla orada olduklarını biliyoruz" dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şahin’in, Ziyaretleri, Sürüyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şahin’in Ziyaretleri Sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı