Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 09:10
 
Şahin Sorunları Dinledi
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "2019 yılında hem yerel seçimler hem de akabinde ki genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bunların geçerli olması kaydıyla ittifak yasasını onayladık" dedi.
Yaşam Haberi
Şahin Sorunları Dinledi

Milletvekili Şahin, Malatya'daki temasları kapsamında İnönü Caddesi esnaflarını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Şahin, öneri, istek ve talepleri dinledi. Esnafların yoğun ilgisi altında ziyaretlerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, esnafların kadirşinaslığının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini belirtti.

Şahin, mecliste de mutat çalışmaların devam ettiğini belirterek, şunları söyledi: "İttifaklarla alakalı yasa tasarısını onayladık. Burada yapmak istediğimiz; ülkede yine iç siyasetinde biraz daha standartlarını yükseltmek. İstikrarın yakalanması, koalisyon dönemlerinin olamaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde şuan için yapmış olduğumuz düzenlemeler geçen yıl 16 Nisan'da kabul gördü. 2019 yılında hem yerel seçimler hem de akabinde ki genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bunların geçerli olması kaydıyla ittifak yasasını onayladık. Muhalefet birçok sıkıntıyı gündeme getirmeye çalışıyor. Ortada bir yüzde 10'luk baraj var. Bu yüzde 10'luk barajın yüzde 1'lik, 2'lik bile oy almış alan siyasi partilerimizin de mecliste temsil edilmesi için ittifakları kabul ettik" dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şahin, Sorunları, Dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı