Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 17:41
 
“Saldırı İddiaları Asılsızdır”
MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı için ilimizden kurultaya giden ve kurultay sonrasında, silahlı bir olayda yaralanan Milliyetçi hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Bülent Avşar’ın, “silahlı saldırıya uğradı” haberlerine karşılık yapılan haberlerin asılsız olduğu açıklaması yapıldı.
Video Haber Haberi
“Saldırı İddiaları Asılsızdır”

İl Başkanı Bülent Avşar’ın yönlendirmeleri ile MHP Malatya il teşkilatında bir açıklama gerçekleştiren, Battalgazi MHP ilçe Başkanı Mesut Samanlı, “Saldırıya uğradı” haberlerinin yalan ve yanlış haberler olduğunu söyledi. MHP il yönetimi ile birlikte açıklama gerçekleştiren Samanlı, olayı anlatarak şu açıklamalara yer verdi;  “İl Başkanımız Bülent Avşar, birçok resmi kurumda atanan arkadaşları görmek ve ziyaret etmek amacıyla bu önümüzdeki haftayı Ankara’da geçirecekti. Bizi yolcu etmek üzere otelin önünde aracımız olduğu için birlikte otele geldik. Kendisi ve bizlerde otelde kalıyorduk. Otelin dışında, hemen kapının önünde bir kafe salonu vardı. Biz, orada arkadaşlarla çay içmek için oturduk. İçeriden sesler geldi. İl Başkanımızda, bir arkadaşı ile birlikte lobiye ilerliyordu. İçeriden gelen sesler doğrultusunda bizde arkadaşlarla birlikte içeriye geçtik. Bu arada il başkanımızın, birinin elinde silah olduğunu ve başkanında silahlı arkadaşı durdurmak için müdahale ettiğini gördük. Başka ellerinde silah olan arkadaşlarda vardı otelin içerisinde. Bir kaç arkadaşımız onlara müdahale etti. Biz, il Başkanımızın olduğu tarafa doğru koştuk. Tabi bu arada birkaç el silah sesleri duyuldu. İl Başkanımızın müdahalesi orada kritik bir müdahaleydi. Yaşananın MHP camiası ile bir alakası yoktur” dedi.

“KONU TİCARET MESELESİYMİŞ”

Konunun Ticaret meselesi olduğunu ileri süren Samanlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl dışından gelen farklı gruplar arasındaki bir ticaret nedeni ile oluşan bir kavga sonucunda meydana gelen bir olay olduğunu öğrendik.  Olaydan 15-20 dakika sonra, il Başkanımızın hafif bir sıyrık aldığını, muhtemelen seken bir kurşunun sağ üst bacağını sıyırdığını, pantolonun yırtılmasından dolayı fark ettik. Zaten önemli bir şeyin olmadığını oradan da anlıyoruz. Polisler gelip olaya müdahale ettikten ve grupları dağıttıktan sonra, İl Başkanımızı bizim ısrarımız üzerine hastaneye götürdük. Ayakta tedavi edilip taburcu edildi. Yerel Basında ve Ulusal Basında ısrarla ve yalan haberlerle yer alması il, ilçe teşkilatları arasında yaşanan bir olaymış gibi verilmesi üzücüdür. Burada sanki Malatya’da hesaplaşamadık, Ankara’ya hesaplaşmaya gitmiş gibi usulsüz yere basit haberler yapıldı. Bu bizleri rahatsız etti ve il Başkanımızın talimatı ile Malatya’ya geldik ve bu açıklamayı yapmak istedik. Bizde particilik yok, bizde dava kardeşliği var. Ülkücü öz kardeştir, bizler arasında sorun olmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Saldırı, İddiaları, Asılsızdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı