Haber Detayı
27 Şubat 2017 - Pazartesi 11:09
 
'Salonlardan Sandıklara'
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Kampanyasının detaylarını Ankara Arena Spor Salonu’nda açıkladı. Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşen kampanya tanıtım toplantısına Malatya’dan da çok sayıda isim katılırken, Bakan Tüfenkci, Malatya misafirleri ile ayrıca ilgilendi.
Siyaset Haberi
'Salonlardan Sandıklara'

AK Parti’nin Referandum Tanıtım Toplantısı’nda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tanıtım toplantısına Malatya’dan katılan hemşerileri ile buluştu. AK Parti Malatya Milletvekilleri ve İl Teşkilatıyla Bakanlık merkez binada bir araya gelen Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya Mitingi’nde görülen coşkudan dolayı, il, ilçe, mahalle temsilcilerine teşekkür etti ve “Malatya meydanındaki coşkuyu bugün Ankara Arena Spor Salonu’na taşıdınız. Salonda yankılanan coşkunuz karşısında 16 Nisan Referandumu için heyecanım arttı. İnanıyorum ki, Malatya Teşkilatımız meydanlarda ve salonlarda gösterdiği bu coşkuyu sandığa da taşıyacak ve sonuçta Malatya en başarılı iller arasında olacaktır” dedi.

“SEÇİLME YAŞINI 18’E İNDİRİYORUZ”

16 Nisan Referandumunun Türkiye’nin ve gelecek nesiller için önemini ifade eden Bakan Tüfenkci şöyle konuştu: “Önümüzde bir süreç var bu sürecin ne kadar önemli olduğunu her bir kardeşim bizlerden daha iyi biliyor. Türkiye’nin geleceği ile ilgili, bekası ile ilgili Türkiye’nin yönetim sistemi ile ilgili bir oylamayı hep beraber gerçekleştirmiş olacağız. Burada esasında çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini oylayacağız. Birilerinin aksine biz gençlerimize güveniyoruz.  Ben inanıyorum ki bu anayasa değişikliğine en fazla gençler sahip çıkacak. 18 yaşındaki gençlerimizin önünün açan bu düzenlemeyi biz daha önceleri de AK Parti olarak gerçekleştirmek istedik ama o gün ancak seçme yaşını 18’e indirebildik, şimdi ise bunu tamamlıyoruz seçilme yaşını da 18’e indiriyoruz. “

“MALATYA REİSİNİN YANINDA DİMDİK”

Bakan Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım’ın tanıtım toplantısında anayasa değişikliğine ilişkin maddeleri tek tek anlattığına dikkat çekti, “Sizler de her gittiğiniz yerde her uğradığınız evde, her gittiğiniz kahvehanede anlatacağınızdan eminim. Zaten sizler tecrübeli ve başarı bir teşkilatsınız. İnşallah Rabbim sizleri utandırmaz Malatya her zaman olduğu gibi yine Reisinin yanında dimdik ayakta durup yine en büyük desteği Malatya verir.” dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'da Bakan Tüfenkci’ye şükranlarını sundu. Malatya heyeti daha sonra Bakan Tüfenkci ile hatıra fotoğrafı çektirerek ayrıldı.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Salonlardan, Sandıklara',
Yorumlar
Haber Yazılımı