Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 15:37
 
“Samimi Bir Çağrı Değildi”
Memur- Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Türk Tabipler Birliğinin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Yıldırım; “Türk tabipleri birliğinin yapmış olduğu bu çağrı kesinlikle samimi bir çağrı değil. Türk tabipler birliği gibi değil de, sanki yabancı tabipler birliği gibi davranıyorlar” dedi.
Video Haber Haberi
“Samimi Bir Çağrı Değildi”

İlk olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerin Afrin’e yönelik, “Zeytin dalı” harekatını değerlendiren”  Memur – Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Harekatı desteklediklerini kaydetti.

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

Yıldırım, bu meselenin Milli bir mesele olduğunu ifade ederek, şu açıklamalara yer verdi;  “Suriye’nin Kuzeyinde Afrin operasyonu yapılıyor. Ülkemiz sınırlarında teröristlere ve terör odaklarına karşı bir operasyon yapıyor.  Bu operasyonu Memur-Sen olarak, Eğitim Birsen olarak, en başından beri destekliyoruz. Bu operasyonun amacı oradaki terör gruplarını, şer odaklarını bertaraf etmektir. Daha önce oradan Türkiye’ye göçmüş olan veya başka ülkelere göçmek zorunda kalan Suriye vatandaşlarının, tekrar Suriye’ye dönüşünü sağlamak önemlidir. Yani güvenli bir alan sağlamak için operasyon yapılıyor. Mehmetçiğimize, güvenlik görevlilerimize başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bu konuda değişik atraksiyonlar değişik söylemler var. Bu operasyonu itibarsız hale getirmek için konuşanlar var. Bu konuda çok dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu bir milli mesele ve herkesin meselesi. İdeolojimiz, dünya görüşümüz, fikrimiz, fikri yapımız ne olursa olsun, ülke meselesi konusunda kesinlikle bir ve beraber olmak zorundayız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bu anlamda sendikamız hem sesli olarak hem sözlü olarak hem söylemle hem de eylemle bu konuyu gündemde tutmaya ve bu konunun arkasında olduğunu ifade etmeye hem fiili olarak hem de kavli olarak desteklemeye devam edecektir.”

“YABANCI TABİPLER BİRLİĞİ GİBİ DAVRANIYORLAR”

Yıldırım’ın eleştirilerin odağında ise Türk tabipler birliğinin operasyonlara yönelik açıklaması vardı. Yıldırım, “Türk Tabipler Birliği bir açıklama yaptı. Operasyon durdurulsun diye.  Ancak Türk tabipleri birliğinin yapmış olduğu bu çağrı kesinlikle samimi bir çağrı değil. Eğer Türk tabipler birliği samimi olsaydı Güneydoğu’daki çukurları, hendekleri eşenler oradaki insanlarımızı katledenler o süreçte de onları telin ederlerdi. O zaman hiçbir söz söylemediler. Ne zaman ki ülkemizin kendisine yönelik şiddeti, tehdidi, tehlikeyi bertaraf etmeye başladı, sanki terör odaklarını korur mahiyette bir açıklama yaptı.  Bu başında Türk olan ve tabip olan insanlara kesinlikle yakışmıyor. Biz, ülkemize sahip çıkmak zorundayız. Tekrar söylüyorum. Görüşümüz farklı olabilir, farklı bakabiliriz ama memleketimizin güvenliği söz konusuysa, memleketimizin birliği beraberliği söz konusuysa, bu konuda kim yanlış yaparsa yapsın, Memur-Sen olarak karşısındayız. Aslına bakarsanız Türk Tabipler Birliği, başındaki Türk kelimesini çıkarması lazım. Çünkü sanki yabancı gibi davranıyor. Bu ülkenin yerli bir sivil toplum kuruluşu gibi davranmıyor. Bu anlamda da Türkiye’nin en büyük 16 sivil toplum kuruluşu ortak açıklama yaptı. Bu konuda tabipler birliğinin kesinlikle yanlış yaptığını art niyetli davrandığını ifade ettiler. Tabipler birliğinin yaptığına yüzde yüz karşıyız. Yanlış yapıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Samimi, Bir, Çağrı, Değildi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı