Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 13:11
 
Sebze Ve Meyve Cep Yakıyor!
Yağışların azlığına paralel olarak meyve ve sebze fiyatları da cep yakmaya başladı. Fiyat artışı en fazla Meyvede Elma ve Nar, sebzede ise biber’de yaşandı. İşlerin durgunluğundan dert yanan esnaflar ise vatandaşın fiyatlara bakıp geçtiğini belirtti.
Video Haber Haberi
Sebze Ve Meyve Cep Yakıyor!

Yağışların azlığı birlikte meyve ve sebzelerde yaşanan fiyat artışı etiketlere çabuk yansıdı. Sebze-meyve fiyatlarındaki artış hem esnafı hem de halkı vurmuş durumdu. Fiyatları yüksek bulunan vatandaşlar, manavlarda alıcı bekleyen meyve ve sebzelere bakmakla yetiniyor. İthal ürünlerinin dolara paralel olarak daha da yükselmesi bekleniyor.

“FİYATLAR BİRAZ YÜKSEK”

Fiyatların artışından dert yanan esnaf Süleyman Karadağ; “Mevsiminde yağış olmadığı için kış ayları biraz kurak geçiyor. Doğal olarak yağışta az oluyor. Buna bağlı olarak fiyatlarda da yükselme görüyoruz. Fiyatların pahalı olmasından dolayı alım gücü düşüyor ve vatandaş pek rağbet göstermiyor. Vatandaş neredeyse gramlarla meyve sebze alıyor. Fiyat yönünden şuanda en yüksek meyve elma ve nar ürünleri. İşlerin tekrar eskisi gibi canlı olacağını günü bekliyoruz” dedi.

“VATANDAŞA YARANILMIYOR”

Vatandaşı bir türkü memnun edemediklerinin belirten bir başka esnaf Hüseyin Kayhan ise şunları söyledi: “Yağışın az olması nedeniyle fiyatlarda biraz yükselme var ama gözle görülür bir yükselme yok. Tabi vatandaşlar fiyat konusunda ucuz da olsa tepkisi var, pahalıda olsa tepkisi var. Vatandaşa kalsa bedava ver, götürüp yiyelim diyor. Yani gerçekten de öyle. Vatandaş her zaman kendisini düşünür, üreticiyi kimse düşünmez. Fiyatlarda da öyle çok büyük bir artış yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Sebze, Ve, Meyve, Cep, Yakıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı