Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 11:06
 
“Seçimden Sonra Alternatifleri Değerlendireceğim”
‘31 Mart sonrasında siyasete devam edecek misiniz?’ sorusuna cevap veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat; “31 Mart sonrasındaki süreçle ilgili henüz karar vermiş değilim. Önümde birkaç alternatif var. Seçimden sonra alternatifleri değerlendireceğim” dedi.
Video Haber Haberi
“Seçimden Sonra Alternatifleri Değerlendireceğim”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’yi ziyaret etti. Çalışan Gazetecilerin bayramını kutlayan Başkan Polat, gündeme dair ve siyasi kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin, ‘31 Mart sonrasında siyasete devam edecek misiniz?’ sorusuna cevap veren Başkan Polat; “31 Mart sonrasındaki süreçle ilgili henüz karar vermiş değilim. Önümde birkaç alternatif var” dedi.

AVCI: “MEMNUN OLDUK”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MGTC Başkanı Fatih Avcı, “Bugün 10 Ocak çalışan gazeteciler günü. Gün itibariyle başka ziyaretlerde oldu. Şimdi de Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı ağırlıyoruz. Memnun olduk. Burada 10 Ocak çalışan gazeteciler günü öyle bir gün ki, bizler şuan burada konuşurken bile gazeteci meslektaşlarımız aynı zamanda hem bu günü kutluyor,  hem de işlerine devam ediyor” dedi.

POLAT: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZ”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, konuşmasının başında ilk olarak gazeteciler günü ile değerlendirmelerde bulundu. Polat;  “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik ediyorum. Tabi biz basın mensubu kardeşlerimizle her zaman birlikteyiz.  Nereye gidiliyorsak birlikte gidiyoruz. Ya onlar biz den bir kaç saniye önce gidiyor yâda biz onlardan bir kaç saniye önce orada oluyoruz. Aslında sahada birlikte çalıştığımız paydaşlarımız basın mensubu kardeşlerimiz. Elinde, kamera fotoğraf makinesi olan emekçi kardeşlerimiz,  patronlarsan ziyade onlarla birlikte yoğun bir mesai veriyoruz.”

“ALTERNATİFLER VAR”

Siyasete devam edeceği sinyallerini veren Polat; “Dün yaptıklarımızla ilgili bir yandan Allah’a bir yandan millete hesap vereceğim. Yarın gelmedi. Yarının sahibi de Allah’tır. Anı yaşamamız gerekiyor. Anla ilgili ne gerekiyorsa onu yerine getirmememiz gerekiyor. 31 Mart'ta kadar millet bizi görevlendirdi. Biz, milletin verdiği görevi 31 Mart akşamına kadar koruyacağız ve mührü teslim edeceğimiz ana kadar, herhangi bir alınganlık göstermeden çalışmalarımızı ortaya koyacağız. Çünkü burası çalışma alanı görev alanı. 31 Mart sonrası için henüz süreçle ilgili karar vermiş değilim. Bir kaç alternatif var. Bu alternatifleri ailemle, çocuklarımla ve arkadaşlarımla değerlendirmesini yapıyorum. Henüz alternatifler içinde karar vermiş değilim. Artık onlardan birine karar vereceğiz. Biz, bu şehre aşığız. Nerede hangi görevde olursam olayım, bu şehirle ilgili üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bu şehrin bizden alacağı var. Bu şehir bizi yetiştirdi ve üzerimizde hakkı var” şeklinde konuştu.   

“BİZDEN SONRAKİLER PROJEYİ TAMAMLAYACAK”

Malatya merkezinde bulunan eski belediye meydanı için otopark projesini değerlendiren Polat;“Biz 112 acil eylem planı kapsamında vermiş olduğumuz sözlerden birbiride oranın kent meydanına dönüşmesiydi. 31 Mart akşamına kadar geçici bir çimlendirme yapacağız. Önümüzdeki dönemde imkânlar teknik olarak el veriyorsa bir kat otopark, bir katta mescit, lavabonun olduğu bir alana dönüştüreceğiz. Mutlaka bir kat inecektir. Eğer teknik imkânlar el verirse, bir kat daha ineceğiz dedim. Bundan sonra ki proje artık, yeni dönemde gelen arkadaşlarımızın planlamalarına göre şekillenecektir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Seçimden, Sonra, Alternatifleri, Değerlendireceğim”,
Yorumlar
Haber Yazılımı