Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 15:33
 
Seferberlik Darende’de Başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından yurt genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği, Darende’de başladı.
Gündem Haberi
Seferberlik Darende’de Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi kapsamında, Darende’de Kaymakam Enver Hakan Zengince başkanlığında bir toplantı yapıldı. Kaymakam Enver Hakan Zengince başkanlığında yapılan toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Dengir Maden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, İlçe Müftüsü Nurullah Birlik, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Nevim Eryılmaz Doğan, Kaymakamlık SYDV Müdürü İ. Alaattin Ateş ve İlçe Halk Eğitim merkezi Müdürü Levent Durukan katıldı. Başlatılan okuma yazma seferberliği ile Darende’de okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşılması hedefleniyor.  

“BU PROJEYİ ÖNEMSİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Zengince, “Ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşlarımızın, okur-yazar hale gelebilmeleri ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yurt genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve muhterem eşleri tarafından başlatılan bu kampanyayı çok önemsiyoruz. İlçemizde 16 okulumuzda 129 öğrencimiz, 1. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanmış olup, okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmeleri sağlayacak olan 2. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmesi çalışmaları başlatılmıştır.  Seferberlik çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından okuma yazma kurslarına katılan 119’u bayan, 10‘u erkek kursiyer olmak üzere toplam 129 kursiyer öğrencimize kitap gönderilmiştir. Darende Kaymakamlığı olarak bu kampanyaya tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde üstümüze düşeni vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceğiz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Seferberlik, Darende’de, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı