Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 09:09
 
Seher’in İsmi Okulunda Yaşayacak
Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 14.03.016 tarihinde, yük treniyle öğrenci minibüsünün çarpışması sonucu yaşanan kazada hayatını kaybeden ortaokul öğrencisi Seher Doğan’ın ismi okuduğu ilkokulda yaşatıldı.
Yaşam Haberi
Seher’in İsmi Okulunda Yaşayacak

Geçtiğimiz yıl feci bir kaza sonrasında hayatını kaybeden, ortaokul öğrencisi Seher Doğan’ın ismi okuduğu, Dilek ilkokulunun kütüphanesine verildi. Okul öğretmenleri tarafından toplanan kitaplar ile okul kütüphanesi oluşturuldu, kütüphane düzenlenen tören ile açılışı gerçekleştirildi. Kütüphane için yapılan çalışmaları değerlendiren, Okul Müdürü Lut Durak, şunları söyledi;  “Geçen yıl, tren kazasında hayatını kaybeden çocuğumuzun ismini verdik. Bu kütüphaneyi, Türkçe öğretmenleri olarak, kendi imkanlarımızla yaptık ve kimseden bir destek almadık. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.”

Seher Doğan’ın babası Aziz Doğan, kızının isminin yaşatılmasından duyduğu sevinci gözyaşlarına hakim olamadan anlatarak şu kelimelerle ifade etti, “Benim için bu onur verici bir durum, hocalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuğumuz kaybettik ama en azından ismini yaşatacaklar.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Seher’in, İsmi, Okulunda, Yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı