Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 09:06
 
Şehit Ailelerine Ücretsiz Düğün
Son zamanlarda ulusal medyalarda gördüğümüz Şehit ailelerine yapılan saygısızlığa daha fazla dayamayan Malatya’ da ki bir düğün salonu sahibi, Şehit ailelerine ve yakınlarına ücretsiz düğün kampanyası başlattığını açıkladı.
Video Haber Haberi
Şehit Ailelerine Ücretsiz Düğün

Malatya’da faaliyet gösteren Yalı Restaurant ve Düğün Salonu’nun sahibi Levent Aydoğmuş, Adana’daki şehit annesine yapılan saygısızlığa daha fazla dayanamadı ve şehit ailelerine özel bir kampanya başlattığını açıkladı. Aydoğmuş, Şehit aileleri ve yakınlarına ücretsiz düğün kampanyası başlattığını duyurdu. Adana’da bir otobüs şoförünün şehit annesine yaptığı saygısızlığı televizyondan izledikten sonra çılgına döndüğünü belirten Aydoğmuş, tüm duyarlı esnafları da şehit yakınlarına ayrıcalık yapması gerektiğinin altını çizdi.

“ONLAR BİZE EMANETTİR”

Şehit çocuklarının ve ailelerinin kendilerine emanet olduğunun altını çizen Aydoğmuş, “Adana’daki olayı büyük bir şaşkınlıkla izledim. Kanım dondu sandım. O annenin kaldığı durum beni derinden etkiledi. Şehit çocukları ve aileleri bizlerin emanetidir. Bizde bu bilinçle onlara sahip olmamız gerek. Vatanın bir avuç toprağı, milletin milli iradesi ve huzuru için gelecekte bizden sonra ay yıldızlı bayrağı taşıyacak gençlik için canını hiçe sayıp şahadet şerbeti içen şehitlerimize, bir nebze de olsa borcumuzu ödemek için böyle bir şeye imza attık. Vatandaş olarak bizler bunu bir asli görev olarak görmemiz lazım. Bu memleket kolay kazanılmadı. Bu memleket hiçbir suretle kaybedilmeyecektir. Şehitlerin üzerinde bir nebzede olsa hakkımız olacaksa, hakkımız helal olsun. İnşallah onlarda haklarını bize helal etmişlerdir. Şahsım ve firmam adına, yatırımın bir ağaca, taşa, gayrimenkule, vs. yapılmayacağını sadece ve sadece en kıymetli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söylüyorum. ‘İnsanı yaşat ki insanlık yaşasın, Millet yaşasın, devlet yaşasın’ diyerekten, tüm şehit yakınlarının ellerinden öpüyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Şehit, Ailelerine, Ücretsiz, Düğün,
Yorumlar
Haber Yazılımı