Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 17:40
 
Şire Pazarına Emniyet Desteği
Asayiş olaylarının azalması ve çevre esnafının ticaretini rahatlıkla yapabilmesi amacı ile eski Şire pazarında, Polis noktası açıldı.
Gündem Haberi
Şire Pazarına Emniyet Desteği

Eski Şire Pazarında açılışı gerçekleştirilen Battalgazi Polis Merkezi polis noktasının açılışına, Vali Ali Kaban, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, Emniyet Teşkilatı, Site Yönetimi ve esnaf katıldı.

KABAN: “AMAÇ GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK”

Valilik ve Emniyetin girişimleriyle yapılan Polis noktasının açılışında bir değerlendirmede bulunan Malatya Valisi Ali Kaban, “Kıymetli başkanımız bu mekânı sağladılar. Esnafımız bu konuda öncü oldular. Emniyetimiz ise bir çabayla belli bir noktaya getirdiler. Ben göreve başlarken havalar sıcaktı ve kayısının harareti de yüksekti malum sebeplerden dolayı. O dönem buradaki güvenlikle alakalı bana geldiklerinde özel güvenlik tutulması lazım, ben de dedim ki tutabiliyor musunuz, dediniz ki tutamıyoruz. O zaman dedim ki Müdür Bey oraya hemen çok acil arkadaşlarımızı sevk edelim. Ondan sonra baktık ki, bu sevk ettiğimiz arkadaşlarımız yeterli olmayacak, sivil arkadaşlarla destek verdik. Bir hadisenin tam ortasında arkadaşlarımız devreye girdi. Allah korusun o gün birçok can kaybı olacaktı. Ondan sonra acaba burada bir karakol açabilir miyiz? diye düşündük ama karakol açmanın şartları çok ağır olduğu için biz de bir polis noktasını ki zaten karakol hükmünde arkadaşlarımız burada olacaklar ve üstünde duracaklar ve buradaki güvenliği bir şekilde sağlayacağız. Bu noktada geri duracak bir durumumuz olamaz. Zira unutmayalım Malatya’nın en büyük şuanda varlığı kayısıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

URHAL: “ASAYİŞ OLAYLARININ AZALDIĞINI GÖRDÜK”

İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ise, “Yapılan çalışmalardan ve sevk edilen polis arkadaşlarımızın sayesinde bu bölgede asayiş olaylarının azaldığını gördük” diyerek, şu açıklamalarda bulundu; “Basında malum olduğu üzere Şire Pazarında meydana gelen bir takım olaylar ve şikayetler doğrultusunda ve burada almış olduğumuz tedbirler dolayısıyla, burada daha önce bulunan personelimize yer noktasında Başkanımızla bir irtibat kurduk, Valiliğin kontrolünde kalıcı tedbirler kurgulamıştık. Uygulamanın neticesinde buraya nokta haline getirmiş olduk. Buraya yoğun bir şekilde tedbirler aldıktan sonra resmi olarak da asayiş olaylarında azalmanın olduğunu gördük” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamaların ardından, polis noktası düzenlenen açılış töreni ile hizmete başladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Şire, Pazarına, Emniyet, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı