Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 17:41
 
“Sivillere Karşı Duyarlıyız”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Zeytin Dalı Harekatı'nın herhangi bir etnik gruba değil, sadece terör örgütlerine karşı yapılan bir harekattır. Türk ordusu her harekatta olduğu gibi bu harekatta da sivillere karşı çok dikkatli bir şekilde operasyonu yönetiyor” dedi.
Gündem Haberi
“Sivillere Karşı Duyarlıyız”

Bir takım ziyaretler için Malatya’da bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Dini ve Milli Hizmetler Vakfının, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleriyle gerçekleştirdiği "Genç Yıldızlar Kitap Kafe" projesinin açılış törenine katıldı. Dini ve Milli Hizmet Vakfı’nın tertip ettiği Kitap Kafe açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanı sıra Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Ak Parti il Başkanı Hakan Kâhtalı, İlçe Belediye Başkanları, kurum ve kuruluşların müdürleri, Dini ve Milli Hizmet Vakfı Başkanı Sait Faik Atabay, Birlik Vakfı Şube Başkanı Sadi Ergül ve vakıf yöneticileri katıldığı açılışa, ilgi yoğun oldu.

KABAN: “GERÇEK ANLAMDA İKTİDAR OLMUŞTUR”

Burada bir konuşma gerçekleştiren Malatya Valisi Ali Kaban, “Türkiye’de Anadolu’nun yetiştirdiği insanların zihniyeti bugün gerçek anlamda iktidar olmuştur” diyerek şu açıklamalarda bulundu; “Bu ülkede Anadolu’yu oluşturan temel dinamiğin bir dönem kamusal dünyadan gerek toplumsal gerek ekonomik gerek kültürel hayatın bütün alanında mahrum bırakılan, mağdur edildiği zamanların yoğun olduğu dönemlerde gerçekten Anadolu’nun yeniden ayağa kalkışıdır. Anadolu’nun tekrar bütün varlığıyla değerlerine sahip çıkışının başladığı zamanları bizlere hatırlatıyor. O günlerden bugünlere çok büyük değişiklikler oldu. Sadece ülkemizde değil, dünyada ve bölgemizde müthiş değişiklilere şahit olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Buradaki gelinen noktaya baktığımızda artık Türkiye’de Anadolu’nun yetiştirdiği insanların zihniyeti bugün gerçek anlamda iktidar olmuştur. Artık muktedir olma sorunu da ortadan kalkmıştır. Bütün bu süreçler işte bu yıllarda beri devam eden büyük mücadelenin, büyük çabanın bir eseridir. Peki, her şey bitti mi? Asıl sorun yeni başlıyor. Çünkü dünyada yaşanan çok büyük siyasal, ekonomik çatlaklar şuanda bölgemizi de çatırdatıyor. Ülkemizi de büyük sıkıntılara sokuyor” ifadelerinde bulundu.

BAKAN TÜFENKCİ: “OPERASYON BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR”

Törende konuşan Bakan Tüfenkci, “İçinde bulunduğumuz bölge gerçekten ateş çemberi. Özelikle birtakım güçlerin Müslümanlarla-Batı arasında adeta bir kan çukuru oluşturma, terör koridoru oluşturma adına başlattıkları ve yakın gönül coğrafyamızda yaktıkları ateşi söndürmek de yine bu Anadolu’da yetişen medeniyete ve Anadolu çocuklarına düşüyor. Dolayısıyla bizim bu topraklara tarihten medeniyetimizden gelen sahipliğimiz ve kadim coğrafyaya olan ilgimiz, bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Bu nedenle Fırat Kalkanı ile başlayan ve Afrin’de de devam eden harekat Allah’a hamdolsun başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu vesileyle bu vatanı korumak için canını, malını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz" şeklinde konuştu.

“SİVİLLERE KARŞI ÇOK DİKKATLİYİZ”

Terör örgütleriyle mücadele ederken şehitler verildiğini de dile getiren Bakan Tüfenkci, "Bugün bize akıl verip kara propaganda yapanlar, o gün terör örgütlerinin PKK’nın da DEAŞ’ın de DHKP-C’nin de özellikle çocukları, kadınları ve sivil vatandaşları katletmelerine seyirci kalanların, bugün meşru uluslararası hukuktan almış olduğumuz yetki ve güçle başlattığımız operasyonlara karşı oluşturmaya çalıştıkları algıların hiçbir anlamı yok. Gerçekler gün gibi ortadadır. Bir tek gerçek zamanlı görüntü gösteremiyorlar. Çünkü gerçekten Türk ordusu azami derecede sivillere karşı dikkatli ilerliyor Biz, bunu El-Bab’da da Cerablus’ta da yaptık. Biz bunu Sur’da, Nusaybin’de, Cizre’de, Şırnak’ta da yaptık. O gün o çukurları açanlara karşı, bir tek sivil vatandaşımız hayatını kaybetmesin diye kendimiz can vererek o sivilleri nasıl yaşattıysak, Afrin’de de aynı duyarlılıkla biz bu operasyonları devam ettiriyoruz" dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Sivillere, Karşı, Duyarlıyız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı