Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 10:10
 
Skylıfe Dergisi Malatya’yı Tanıtacak
Vali Ali Kaban, İlimizin zengin yemek kültürünün tanıtımının yapılması amacıyla THY’nin yayın organı SKYLIFE dergisini Malatya’ya davet etti.
Kültür Haberi
Skylıfe Dergisi Malatya’yı Tanıtacak

Davet üzerine ilimize gelen dergi ekibinden Yazı İşleri Sorumlusu Rahime Demir Bulut ile Fotoğrafçı Mesude Bülbül 5 gün süre ile ilimizde çekimler yaparak Derginin Kasım ayı sayısında ve daha sonraki sayılarda ilimizin hem yemek kültürünü hem de tarihi eserlerini, doğal güzelliklerini, kayısı ve diğer yöresel ürünleri ile insan unsurunu yazılı ve görsel olarak tanıtacaklar.

Dergide ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi olma özelliğini taşıyan Fotoğraf Makinesi  Müzesine de yer verilerek müzenin tanıtımını da yapacaklar.

Ekip bu güne kadar Şıra Pazarı, Geleneksel Malatya Çarşıları ile kent merkezindeki Tarihi Evleri, Aslantepe Höyüğü, Battalgazi, Arapgir ve Akçadağ ilçelerinde çalışmalar yapıp ilimizin tarihi ve doğal güzellikleri, kanyonları ve yöresel ürünlerini fotoğrafladılar. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Skylıfe, Dergisi, Malatya’yı, Tanıtacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Skylıfe Dergisi Malatya’yı Tanıtacak
Yorumlar
Haber Yazılımı