Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 10:24
 
Son Karar Parti Meclisinin
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, bazı ilçelerde yapılan aday belirleme sürecini ve sonrasını değerlendirdi. Kiraz; “Adaletli bir yarış oldu. 6 Aralık’ta parti meclisimiz toplanacak ve Malatya’da da önemli sayıda ilçe ve büyükşehir adayının açıklamasını bu parti meclisimizden bekliyoruz” dedi.
Video Haber Haberi
Son Karar Parti Meclisinin

Parti il binasında basına ön seçimlerle ilgili birliler veren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, teşkilat olarak ön seçimlerde bütün aday adaylarına eşit mesafede yaklaştıklarını söyledi.

“KİMSEYİ KANDIRMIYORUZ”

‘Seçim oylarının bizzat seçim mahallinde açıklandığı, kimin kaç oy aldığı ne belli olduğu bir eğilim yoklaması gerçekleştiriyoruz’ ifadelerinde bulunan Kiraz; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu önümüzdeki bu yerel seçimleri çok önemseyen bir anlayışla hareket ediyoruz. Onun için ince eleyip sık dokuyoruz. Uzun süredir bir çalışma yürüttük. İlçelerde aday adaylarımızın ön seçimi yapılması noktasında parti teşkilatının görüş ve düşünceleri olmuştu. Biz de bunu olumlu olarak değerlendirdik ve bu konuda görüş bildiren hem aday adayları hem örgütün, hem kamuoyunun, Hekimhan, Doğanşehir, Kuluncak’ta eğilim yoklamalarını tamamladık. Onun dışında birçok ilçede de aday adaylarımızın ve örgütümüzün görüşleri doğrultusunda aday belirleme yöntemleri oluşturduk.  Bu çerçevede anket ve kamuoyu yoklamaları sürüyor. Hiçbir adaya daha yakın veya uzak mesafede değiliz. Bütün aday adaylarımıza eşit mesafede durduğumuzu ifade ettik. Ve bugün aynı kararlılıkla bunu sürdürüyoruz. Hangi bölgede kim aday gösterilmek isteniyorsa ya da kimi belediye başkanı görmek istiyorlarsa o bölgede adayı belirlemek için bir yöntem geliştiriyoruz. Ve 3 ilçede yaptığımız eğilim yoklamalarında bir başka partinin eğilim yoklamaları ile kıyaslanmayacak şekilde demokratik bütün usullerin işlendiği, bizzat gizli oylamaların yapıldığı, seçim oylarının bizzat seçim mahallinde açıklandığı, kimin kaç oy aldığı ne belli olduğu bir eğilim yoklaması gerçekleştiriyoruz. Yani hiç kimseyi kandırmıyoruz, kamuoyunu kandırmıyoruz. Diğer yerlerde de kim çıktıysa o adayımızı ilan edeceğiz” dedi.

 

 

“KARARI PARTİ MECLİSİ VERECEK”

‘Son karar merci parti meclisinindir’ diyen Kiraz; “6 Aralık’ta parti meclisimiz toplanacak ve Malatya’da da önemli sayıda ilçe ve büyükşehir adayının açıklamasını bu parti meclisimizden bekliyoruz. Diğer ilçelerle ilgili seçim çalışmalarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. Örgütümüz bizzat sahada hem partimizin durumunu ölçüyor, hem kamuoyunun nabzını ölçüyor, hem de hangi adaylar daha başarılı olur diye vatandaşın görüşü alınıyor. Bizim belediyelerimiz halktan yana, halkçı belediyelerdir. 2 belediyemiz var ve Mutlaka ilçe sayımızı artırmak istiyoruz. Büyükşehir yarışında iddialı olmak istiyoruz. Halkına hesap veren, şeffaf, hizmeti önceleyen, kimseyi dışlamayan bir belediyecilik anlayışını Malatya ilçelerine yerleştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“KADIN TOPLUMUN HER ALANINDA OLMALI”

 ‘5 Aralık Dünya kadın hakları günü’ içinde bir değerlendirme yapan Kiraz;“Bugün aynı zamanda Kadın Hakları günü, Türkiye Cumhuriyeti en büyük devrimini kadın hakları noktasında gerçekleştirmiştir. Türk kadınına gerek Medeni Kanun, gerek seçme seçilme hakkı gibi haklar verilmiştir. Kadın; siyasi, ekonomik, kültürel hayatta da geri bırakılmış durumda. CHP olarak kadın hakları ile ilgili mücadelemizi sürdürdüğümüzü de ifade etmek istiyorum. Bizim için kadın birinci sınıf vatandaştır ve erkekle yan yana siyasi, ekonomik hayatta toplumun her alanında var olmalıdır. Günümüzde kadın cinayetleri, cinsel istismar ve şiddet ile ilgili konular da artıyor, bunlarla da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Son, Karar, Parti, Meclisinin,
Yorumlar
Haber Yazılımı